Şuan sitede 20932 kişi var
hava sisli
Ağrı
Sisli
-13.4°C

İran Erzurum Kültür Ataşesi Didban Rektör Karabulut'u ziyaret etti

İran Erzurum Kültür Ataşesi Didban Rektör Karabulut'u ziyaret etti
AĞRI - İran İslam Cumhuriyeti Erzurum Kültür Ataşesi Hassan Didban ve Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fars Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nimet Yıldırım, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut'u makamında ziyaret etti.

AĞRI - İran İslam Cumhuriyeti Erzurum Kültür ataşesi Hassan Didban ve Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fars Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nimet Yıldırım, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut'u makamında ziyaret etti.

Görüşmede Ağrı İbrahim Çeçen üniversitesinin önümüzdeki dönemlerde İran'da bulunan üniversitelerle ikili ilişkilerin kurulmasına yönelik konular ele alındı.

Ziyaretten duyduğu memnuiyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Karabulut, Türkiye ve İran arasında büyük öneme sahip Gürbulak Sınır Kapısının Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde yer aldığını hatırlatarak, aynı coğrafyayı paylaşan, ortak birçok kültüre ve değere sahip bu iki ülkenin üniversitelerarası işbirliğinin önemli kazanımlar getireceğine inandığını söyledi.(İHA)

İran Erzurum Kültür Ataşesi Didban Rektör Karabulut ziyaret2

Diğer Ağrı Haberleri

Ağrı'da soğuk hava ve sis
Ağrı'da soğuk hava ve sis
AĞRI - Ağrı'da etkili olan soğuk hava ve sis hayatı olumsuz etkiledi.Kentteki yoğun sis sebebiyle Ağrı-Eleşkirt arasındaki karayolunda sürücüler zor anlar
Ağrı buz kesti, araçlar çalışmadı
Ağrı buz kesti, araçlar çalışmadı
AĞRI - Sibirya soğuklarının etkisi altına giren Ağrı'da hayat adeta durma noktasına geldi.Soğuklar nedeniyle çok sayıda araç çalışmadı.Ağrı'da kar
Etiketler