Şuan sitede 2872 kişi var
hava sisli
Ağrı
Sisli
-14.1°C

SERKA, Kiev Fuarı'nda Serhat illerini tanıttı

SERKA, Kiev Fuarı'nda Serhat illerini tanıttı
KARS - Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen 24.Uluslararası Seyahat Fuarı'na katılarak faaliyet yürüttüğü Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı illerinin tanıtımını yaptı.

Kars - Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen 24.Uluslararası Seyahat Fuarı'na katılarak faaliyet yürüttüğü Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı illerinin tanıtımını yaptı.

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Uluslararası Seyahat Fuarı'na 25 ülkeden 150'yi aşkın seyahat ve turizm acentesi katıldı. Yaklaşık 15 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda Serhat Kalkınma Ajansı da Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı illerinin tanıtımı amacıyla stant açtı.

Fuarda ziyaretçilere, illerin tanıtımına yönelik olarak hazırlanan turizm ve keşif rehberleri ile yürüyüş rotaları kitapları, broşürler ve tanıtım ürünleri dağıtıldı.

SERKA tarafından bölgenin tanıtımı amacıyla ilk kez yaptırılan sanal gerçeklik gözlükleri ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Ziyaretçiler sanal gözlüklerle bölgeyi sanal ortamda tanıma olanağı buldu. Türkiye'nin Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel de SERKA standını ziyaret ederek sanal gözlüklerle bölgenin tarihi ve kültürel değerlerini izledi.

Tezel, SERKA personelinden geçen yıl Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan Ani Antik Kenti'yle ilgili bilgi aldı.

Türkiye'nin Varşova Kültür ve Tanıtma Müşaviri Volkan Akgül de SERKA standını ziyaret edenler arasındaydı. Akgül, Polonya ve Ukraynalı kayakçıların özellikle Sarıkamış Kayak Merkezi'nin kristal karını çok beğendiklerini ve Sarıkamış'ta kayak yapmaya istekli olduklarını vurguladı.

Akgül, kayak merkezinin altyapısının güçlendirilmesiyle kayak merkezinin önemli cazibe merkezi haline geleceğini söyledi. SERKA standını ziyaret eden Ukraynalılar, özellikle Ani Antik Kenti, İshak Paşa Sara ve Ağrı Dağı hakkında SERKA uzmanlarından bilgi aldı.(İHA)

SERKA Kiev Fuarında Serhat illerini tanıttı2

SERKA Kiev Fuarında Serhat illerini tanıttı3

Diğer Ağrı Ardahan Kars Iğdır Haberleri

Ağrı'da uyuşturucu operasyonu
Ağrı'da uyuşturucu operasyonu
AĞRI - Ağrı'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, bir kişinin vücuduna sarılı halde 1 kilogram metamfetamin ele geçirildi.Alınan bilgiye göre, bir
Polisten okul çevrelerinde denetim
Polisten okul çevrelerinde denetim
KARS - Kars'ta, okul önlerinde ve çevrelerinde narkotik uygulama yapıldı.İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri,
Sıfır derecede kros yarışı
Sıfır derecede kros yarışı
KARS - Hava sıcaklığının sıfır derece olduğu Kars'ta düzenlenen okullararası kros yarışlarına katılan öğrenciler zor anlar yaşadı.İl Milli Eğitim
Kars'ta uyuşturucu operasyonu
Kars'ta uyuşturucu operasyonu
KARS - Kars'ta durdurulan bir otobüsteki aramada, üstlerinde bir miktar uyuşturucu bulunan 2 kişi yakalandı.Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü
Etiketler