Şuan sitede 20434 kişi var
hava sisli
Ağrı
Sisli
-13.4°C

Ağrı'da şehit olan 2 asker ile 2 güvenlik korucusu için tören düzenlendi

Ağrı'da şehit olan 2 asker ile 2 güvenlik korucusu için tören düzenlendi
AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, dün terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan 2 uzman çavuş ile 2 güvenlik korucusu için tören düzenlendi.

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, dün terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan 2 uzman çavuş ile 2 güvenlik korucusu için tören düzenlendi.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'ndaki törende, şehit Uzman Çavuşlar Mehmet Bolat ve Ramazan Bağlan ile güvenlik korucularından aynı zamanda köy muhtarı olan Cemal Budak ve amcasının oğlu Yunus Budak'ın Türk bayrağına sarılı tabutları katafalka konuldu ve öz geçmişleri okundu.

Şehit uzman çavuşların yakınlarının gözyaşı döktüğü törende, şehit güvenlik korucuların yakınları da şehitlerin naaşına sarılıp Kürtçe ağıt yaktı. Törende Ağrı Valisi Süleyman Elban ile AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, şehit yakınlarını teselli etmeye çalıştı.

Şehit Uzman Çavuş Bolat'ın eşi Leyla Bolat, "Daha 40 Gün olmuştu gittin, gelmedin" diyerek duygusal anlar yaşadı. Bu sırada şehitlerin yakınları ile silah arkadaşları da gözyaşlarına hakim olamadı.

İl Müftüsü İbrahim Gemici'nin okuduğu duanın ardından toprağa verilmek üzere Bolat'ın naaşı Adana'ya, Bağlan'ın cenazesi Afyonkarahisar'a, Cemal Budak ve Yunus Budak'ın naaşı da Ağrı merkeze bağlı Çatalipaşa köyüne gönderildi.

- Şehitler, "Kahrolsun PKK" sloganlarıyla uğurlandı

Şehitlerin naaşları taşınırken bazı vatandaşlar "Kahrolsun PKK" sloganları attı.

Şehit Uzman Çavuş Mehmet Bolat'ın (33) henüz 39 günlük evli olduğu, 15 gün önce görev için Bolu'dan Ağrı'ya gittiği ve ailesiyle son olarak 3 gün önce görüştüğü, evli olan Ramazan Bağlan'ın (27) ise 2 yaşında bir kız çocuğunun olduğu, Tokat'ta görev yaptığı ve geçici görevle Ağrı'ya gittiği, son olarak Kurban Bayramı'nda ailesiyle görüştüğü, eşi ve kızını babaevine bıraktıktan sonra görev bölgesine döndüğü öğrenildi.

Törene, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, 12. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Ömercikli, Ağrı İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gökhan Şahin, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız ile bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Doğubayazıt ilçesinde dün terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 10 terörist etkisiz hale getirilmiş, çatışmada 2 uzman çavuş ve 2 güvenlik korucusu şehit olmuş, 8 güvenlik görevlisi de yaralanmıştı.(AA)

Doğubayazıt'ta şehit olan 2 uzman çavuş ile 2 güvenlik korucusu için tören düzenlendi - AĞRI2

Doğubayazıt'ta şehit olan 2 uzman çavuş ile 2 güvenlik korucusu için tören düzenlendi - AĞRI3

Doğubayazıt'ta şehit olan 2 uzman çavuş ile 2 güvenlik korucusu için tören düzenlendi - AĞRI4

Doğubayazıt'ta şehit olan 2 uzman çavuş ile 2 güvenlik korucusu için tören düzenlendi - AĞRI5

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören1

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören2

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören3

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören4

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören5

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören6

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören7

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören8

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören9

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören10

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören11

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören12

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören13

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören14

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören15

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören16

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören17

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören18

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören19

ağrı doğubayazıt şehit korucu tören20

Haber Yorumları

utku can tarafından 2 ay önce eklendi30-09-2017 17:21:56

yine şehit yine 4 askerimiz allah gani gani rahmet eylesin mekanları cennet olsun ne yazıkki bu ülkede kalleş çok 4 yavrumuz kimi yeni evlendi kimi çocuğu yeni oldu kimi belki eşinin yüzünü bile doğru düzgün görmemiştir allah birdaha şehit haberi göstermesin


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 1
Beğendim : 47
47

1

Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri

Ağrı'da soğuk hava ve sis
Ağrı'da soğuk hava ve sis
AĞRI - Ağrı'da etkili olan soğuk hava ve sis hayatı olumsuz etkiledi.Kentteki yoğun sis sebebiyle Ağrı-Eleşkirt arasındaki karayolunda sürücüler zor anlar
Ağrı buz kesti, araçlar çalışmadı
Ağrı buz kesti, araçlar çalışmadı
AĞRI - Sibirya soğuklarının etkisi altına giren Ağrı'da hayat adeta durma noktasına geldi.Soğuklar nedeniyle çok sayıda araç çalışmadı.Ağrı'da kar
Etiketler