Şuan sitede 17609 kişi var
çok bulutlu
Ağrı
Çok bulutlu
-4.9°C

Engelli öğrencilerden "Frene değil, kurala güven" mesajı

TUNCELİ - Tunceli'de Özel Umudumuz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören engelli öğrenciler, karayolu üzerindeki trafo binasına "Frene değil, kurala güven" yazarak sürücüleri uyardı.

Engelli öğrencilerden "Frene değil, kurala güven" mesajı

TUNCELİ

TUNCELİ - Tunceli'de Özel Umudumuz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören engelli öğrenciler, karayolu üzerindeki Trafo binasına "Frene değil, kurala güven" yazarak sürücüleri uyardı.

Tunceli Özel Umudumuz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Proje biriminden yapılan açıklamada, Tunceli'de kent merkezinde 3 adet trafonun modern bir görüntüye kavuşturulması için boyama çalışması başlattıkları belirtildi.

2 trafo binasında çalışmanın tamamlanadığı belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Tunceli Özel Umudumuz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 'Engelsiz Eller Etkinliği' kapsamında kent merkezinde girişimleri tamamlanan ve gerekli izinleri alanınan ilk trafo binası Haziran ayında boyanmıştı. Kurumumuzda eğitim gören özel bireylerimiz ve personelimiz öncülüğünde 15 Temmuz Şehitler Bulvarı üzerindeki trafo bianasının boyanaması için yapılan girişimlerin tamamlanmasının ardından 2 günlük çalışmayla boyanmıştır. Çalışma kapsamında binanın karayoluna bakan bölümü üzerine sürücüleri kurallara uymaya teşvik etmek ve uyarmak için "Frene değil, kurala güven" sözü yazılarak mesaj verilmıştir."

3. trafonun belirlenmesi için çalışmaların devam ettiği belirtilen açıklamada, "Özel Umudumuz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak, sosyal sorumluluk projelerinde görev alan özel bireylerimiz, öğretmenlerimiz ile velilerimize ve Tunceli Belediyesi ile FEDAŞ Tunceli İl Müdürlüğüne katkılarından dolayı teşekkür ederiz." denildi.(AA)


Diğer Tunceli Haberleri

Kamer Genç mezarı başında anıldı
Kamer Genç mezarı başında anıldı
TUNCELİ - Eski CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ölümünün 2.yılında mezarı başında anıldı.Nazımiye ilçesine bağlı Ramazan köyündeki aile mezarlığında
Tunceli'deki kar yağışı ve tipi
Tunceli'deki kar yağışı ve tipi
TUNCELİ - Tunceli'deki kar yağışı ve tipi yüzünden dün gece kapanan Tunceli-Pülümür-Erzincan karayolu ulaşıma açıldı.Kentte, 3 gündür etkisini sürdüren
Etiketler