Şuan sitede 5190 kişi var
çok bulutlu
Ağrı
Çok bulutlu
-5.9°C

Munzur ve Pülümür Çayları yüzmeye elverişli

TUNCELİ - Tunceli'nin Pülümür ve Munzur Çaylarında 50 noktadan alınan su numuneleri üzerinde yapılan incelemesi sonucunda vatandaşların yüzmesi için uygun kalite değerlerinde olduğu tespit edildi.

Munzur ve Pülümür Çayları yüzmeye elverişli

TUNCELİ

TUNCELİ - Tunceli'nin Pülümür ve Munzur Çaylarında 50 noktadan alınan Su numuneleri üzerinde yapılan incelemesi sonucunda vatandaşların yüzmesi için uygun kalite değerlerinde olduğu tespit edildi.

Tunceli İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, AK Parti Tunceli Merkez İlçe Başkanı Mesut Tekin ve beraberindekilerin İl Sağlık Müdürü Sercan Özaydın'ı ziyaret ettiği ve yaz aylarında kentte yaşayan vatandaşlar ve il dışından gelen turistlerin sık kullandığı Pülümür ve Munzur Çayları'nın yüzmeye elverişlilik açısından incelenmesini talep ettiği anımsatıldı.

Talebin ardından Tunceli İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri Pülümür ve Munzur Çaylarında vatandaş temasına açık 50 farklı noktadan su numuneleri alınarak laboratuvara gönderdiği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İl Sağlık Müdürü Sercan Özaydın, şunları kaydetti:

"Yüzme suyu kalitesi yönetmeliği çerçevesinde yaptığımız analizlerde, suyumuzun her yaş ve cinsiyette vatandaşımızın yüzmesi için uygun kalite değerlerinde olduğu verisine ulaşmış bulunmaktayız. Ancak bu verilerle de yetinmeyecek, "Munzur berrak aksın" projemiz kapsamında Munzur ve Pülümür Çaylarımızın içme suyu kalitesine erişebilmesi için de çaba sarf edeceğiz. Pülümür'den Ovacık'a; çay havzası boyunca yaptığımız ve periyodik olarak yapacağımız yerinde tespit ve incelemelerle suyumuza karışan atık, kanalizasyon bileşeni ve kimyasalların önüne geçmeyi hedeflemekteyiz."(AA)


Diğer Tunceli Haberleri

Kamer Genç mezarı başında anıldı
Kamer Genç mezarı başında anıldı
TUNCELİ - Eski CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ölümünün 2.yılında mezarı başında anıldı.Nazımiye ilçesine bağlı Ramazan köyündeki aile mezarlığında
Tunceli'deki kar yağışı ve tipi
Tunceli'deki kar yağışı ve tipi
TUNCELİ - Tunceli'deki kar yağışı ve tipi yüzünden dün gece kapanan Tunceli-Pülümür-Erzincan karayolu ulaşıma açıldı.Kentte, 3 gündür etkisini sürdüren
Etiketler