Şuan sitede 20224 kişi var
hava puslu
Ağrı
Puslu
-6°C

Doğubayazat'ta kaçak ve sağlıksız yapılar yıkılıyor

AĞRI - İçişleri Bakanlığınca yaklaşık 8 ay önce görevlendirme yapılan Doğubayazıt Belediyesince kentte kaçak ve sağlıksız yapılara karşı başlatılan mücadelede, bugüne kadar 200 metruk binayla 17 ruhsatsız yapı yıkıldı.

Doğubayazat'ta kaçak ve sağlıksız yapılar yıkılıyor

AĞRI DOĞUBAYAZIT

AĞRI - İçişleri Bakanlığınca yaklaşık 8 Ay önce görevlendirme yapılan Doğubayazıt Belediyesince kentte kaçak ve sağlıksız yapılara karşı başlatılan mücadelede, bugüne kadar 200 metruk binayla 17 ruhsatsız yapı yıkıldı.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, imara aykırı yapıldığı belirlenen binalar ve iş yerleri ile metruk yapıların yıkımı devam ediyor.

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan ilçe belediyesince yürütelen çalışmalarda, bugüne kadar yaklaşık 200 metruk bina ile 17 ruhsatsız iş yeri ve binanın yıkımı gerçekleştirildi.

Ekipler son olarak Ahmed-i Hani, Sarıgül ve Vatan mahallerinde ruhsatsız olduğu belirlenen 12 iş yeri ile 2 kaçak yapıyı yıktı.

- "Tarihi dokuya yakışmıyor"

Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Ulaş Akhan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Doğubayazıt'ı modern ve güvenli bir şehir görünümüne kavuşturmak için gayret ettiklerini söyledi.

Doğubayazıt'ın tarihi bir kimliğe sahip olduğuna işaret eden Akhan, "Doğubayazıt, tarihi ve turistik değerler açısından oldukça zengin, 3 bin yıllık kadim bir şehir. Dolayısıyla tarihi dokumuza yakışmayan, modernlikten de tamamen uzak olan bu tür yapılar ilçemizin tanıtımına da zarar veriyor." dedi.

Akhan, metruk binaların durumuyla ilgili vatandaşlardan da çok sayıda şikayet aldıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımızdan bu yapıların Madde bağımlılarının yuvası haline geldiği yönünde çok sayıda talep alıyoruz. Bu doğrultuda hem görüntü kirliliğine yol açan hem de halkımızın can güvenliğini tehdit eder hale gelen bu yapıları yıkmaya devam ediyoruz. Bizzat vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda kararlılıkla sürdürdüğümüz çalışmalar kapsamında şu ana kadar ilçe genelinde toplam 200 metruk binayı yıktık. Hiç kimsenin şüphesi olmasın, halkımızın güvenliğini tehdit eden metruk binalarla mücadelemiz sonuna kadar devam edecek."(AA)

Doğubayazat'ta kaçak ve sağlıksız yapılar yıkılıyor 2

Doğubayazat'ta kaçak ve sağlıksız yapılar yıkılıyor 3

Doğubayazat'ta kaçak ve sağlıksız yapılar yıkılıyor 4

Doğubayazat'ta kaçak ve sağlıksız yapılar yıkılıyor 5

Doğubayazat'ta kaçak ve sağlıksız yapılar yıkılıyor 6

Doğubayazat'ta kaçak ve sağlıksız yapılar yıkılıyor 7

Doğubayazat'ta kaçak ve sağlıksız yapılar yıkılıyor 8


Haber Yorumları

bazidli tarafından 4 ay önce eklendi12-09-2017 13:43:44

wale çevimine kori mıraye


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 3
Beğendim : 8
8

3

ahmed tarafından 4 ay önce eklendi12-09-2017 22:11:35

kaymakam beyin gayretlerini takdir ediyorum. Allah kolaylıklar ve başarılar versin


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 2
Beğendim : 13
13

2

Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri

Ağrı’da yoğun sis
Ağrı’da yoğun sis
AĞRI - Ağrı'da etkili olan yoğun sis yaşamı olumsuz etkiledi.Kent merkezinde gece başlayıp sabah saatlerinde etkisini artıran sis yüzünden görüş mesafesi
Ağrı 1970 Spor:2 - Muş Spor FC:0
Ağrı 1970 Spor:2 - Muş Spor FC:0
AĞRI - Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 1.Grup'ta, Ağrı 1970, Muş Sporu 2-0 yendi.Vali Lütfi Yiğenoğlu Stadyumu'nda oynanan karşılaşmayı Mikail
Hamur'da karne heyecanı
Hamur'da karne heyecanı
AĞRI - Öğrencilerin karne heyecanı yaşadığı Ağrı'nın Hamur ilçesinde de 2017-2018 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona erdi.2017-2018 eğitim öğretim
Ağrı'da 2.3 büyüklüğünde deprem
Ağrı'da 2.3 büyüklüğünde deprem
AĞRI - Ağrı’nın Doğubayazıt ile Taşlıçay ilçe sınırlarında bulunan Balıkgölü civarında saat 10:28’de Richter ölçeğine göre 2.3 büyüklüğünde deprem meydana
Ağrı'da haydi çocuklar camiye projesi
Ağrı'da haydi çocuklar camiye projesi
AĞRI - Ağrı'da ve tüm Türkiye'de "Haydi çocuklar camiye' etkinliği düzenlenecek.Ağrı'da 3 camide 23 Ocak - 1 Şubat tarihleri arasında erkek çocuklara
Etiketler