Şuan sitede 5295 kişi var
çok bulutlu
Ağrı
Çok bulutlu
-5.9°C

Ağrı'da ulaşım yatırımları devam ediyor

AĞRI - AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, Ağrı'da ulaşım alanında önemli yatırımların gerçekleştirildiğini ifade ederek, "Ağrı-Doğubayazıt, Ağrı-Horasan ve Ağrı-Kağızman yolları için 300 milyon liradan fazla yatırım devam ediyor." dedi.

Ağrı'da ulaşım yatırımları devam ediyor

AĞRI DOĞUBAYAZIT

AĞRI - AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, Ağrı'da ulaşım alanında önemli yatırımların gerçekleştirildiğini ifade ederek, "Ağrı-Doğubayazıt, Ağrı-Horasan ve Ağrı-Kağızman yolları için 300 milyon liradan fazla yatırım devam ediyor." dedi.

Gökçe, gazetecilere yaptığı açıklamada Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının hizmetlerinden Ağrı'nın azami derecede faydalandığını belirtti.

Ağrı'da yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Gökçe, "Sayın Bakanımız, Serhat illerini çok iyi tanıyor. Ağrı'nın ihtiyaçlarını çok iyi biliyor. Bu sebeple ilimizin yatırımlarıyla yakından ilgileniyor. Şu anda Ağrı-Doğubayazıt, Ağrı-Horasan ve Ağrı-Kağızman yolları için 300 milyon liradan fazla yatırım devam ediyor." dedi.

Gökçe, Ağrı-Horasan arasında yapılacak olan 3 tünelde tüm fizibilitelerin tamamlandığını, en kısa sürede bu tünellerin yapımı için ihaleye çıkılacağını da bildirdi.

- "Köy yollarının tamamı asfalta kavuştu"

Köy yollarına da büyük önem verildiğini ifade eden Gökçe, şunları kaydetti:

"Bürokrat olduğum dönemde başlayan ve bugün aynı şekilde devam eden köy yollarımızın asfaltlama çalışmalarında büyük yol kat ettik. Grup köy yollarımızın tamamı bitümlü sıcak karışım asfalta kavuştu. Tek köye ulaşan yollarımızda Asfalt çalışması devam ediyor. Tüm bu hizmetler üst üste konulduğunda Ağrı'nın ulaştırmada önemli hizmetler aldığını söyleyebilirim. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımıza teşekkür ediyorum."(AA)


Haber Yorumları

Galip tarafından 4 ay önce eklendi12-09-2017 14:38:01

Toki başlayacak dediniz başlamadı.5 sene boyunca her yıl ölcüm yapıldı ama başlamadı.şehir yolu ışıklar da trafik uzayıp gidiyor araclar ici. Üst alt gecit yolları yapılması lazım.


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 4
Beğendim : 24
24

4

Ağrılı tarafından 4 ay önce eklendi12-09-2017 23:15:06

Kent merkezinin ve kentin genel görüntüsünün gelişmesi ve trafiğin rahatlaması için ister Tugayın (ATSO Karşısı ) ister batikent tarafından ta Kağızman caddesine bağlanacak adamakilli bir Cadde açılması şart. Şehri kamu yatirimlari klavuzlugunda açabilirsiniz. Düz bir ovayi Gümüşhane gibi kullanıyorsunuz. Mesele Ağrının gelişmesi olunca kimse kılını kipirdatmiyor. Dünün yüzüne bakilmayan bir çok şehri ve ilçesi gelin gibi suslenirken, benim siyasetçim ve burokratim yeterince ifade edemiyor kendini.Her memleketin bağıra çağıra kopardığı yatırımlara bizler Yutkunarak bakarken, susmanın erdeminden kimse bahsedemez...
Ata-baba memleketiniz için, Ağrıda ve Ağrı dışında yaşayan kıymetli hemşerilerimizi gururlandirmak için SEN DE TALEPKAR OL. Çünkü sen buna değersin...


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 0
Beğendim : 30
30

0

Cemil tarafından 4 ay önce eklendi14-09-2017 2:22:51

Toki neden sağlıklı bilgi vermiyor.


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 1
Beğendim : 13
13

1

ayranı yok içmeğe.... tarafından 4 ay önce eklendi15-09-2017 10:40:02

bir şehir düşünün ki doğusuyla batısını, güneyi ile kuzeyini sadece
birer cadde ile bağlantısı olsun.
bir şehir düşününki sadece üç tane trafik lambası olsun
bir şehir düşününki, bütün demircilierin, mobilyacıların, oto ve halı yıkamacılarının, lastkçilerin ve diğer bütün zanaatcıların şehir merkezinde dükkan açtıkları.
bir şehir düşününki şehrin göbeğinde ahırlarda besicilik yapıldığı hatta koyun beslendiğini. tüm şikayetlere rağmen kimsenin kılını dahi kıpırdatmadığını.
bir şhir düşününki, aynı sokakda aynı hizada, aynı katta iki bina görünmesin. velhasıl kelam bu yazmakla bitmez böyle uzar gider.
neymiş şehirler arası yola tünel yapılacakmış. ağrı için yapılacağını sanmıyorum. muhtemelen van için veya irana giden tırlar için yapılıyordur. eğer ağrı için yapılmış olsaydı önce yukardaki eksiklikler yapılırdı.


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 0
Beğendim : 26
26

0

ağri tarafından 4 ay önce eklendi19-09-2017 21:09:40

Bir belediyenin görevlerinden biride kaldırımları ve yolları düzenleyerek yayaların hizmetine açmaktır. Oysa bizdeki belediye kendini yolların ve kaldırımların saahibi olarak görüyor. Şehrin en işlek yerinde kaldımlara taksi yazıhaneleri kurup caddenin büyük bölümünü onların hizmetine sunuyor. Yahu bir belediyenin böyle bir hakkı yoktur. Trafik buna nasıl izin veriyor anlamakta zorlanıyorum.


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 0
Beğendim : 15
15

0

Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri

Eleşkirt'te soğuk hava ve sis
Eleşkirt'te soğuk hava ve sis
AĞRI - Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde soğuk hava ve sis hayatı olumsuz etkiliyor.Bölgede etkili olan soğuk hava nedeniyle Ağaçlar ve yollar kırağı
Etiketler