AİÇÜ Rektörü Karabulut gazetecilerle buluştu

AĞRI - Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof.Dr.Abdulhalik Karabulut,"Üniversitenin ve Ağrı'nın gelişmesi birbiriyle bağlantılı.Kalkınma için üniversite ve şehrin bütünleşmesi ve...

AĞRI - Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut,"Üniversitenin ve Ağrı'nın gelişmesi birbiriyle bağlantılı. Kalkınma için üniversite ve şehrin bütünleşmesi ve birlikte çaba göstermesi gerekir." dedi.

Rektör Karabulut, AİÇÜ Konuk Evi'nde, yaptığı konuşmada, üniversitenin akademik ve idari yapılanması ile fiziki altyapısı hakkında genel bir değerlendirmede bulundu.

Üniversitenin fiziki açıdan gelişimini önemli ölçüde tamamladığını anlatan Karabulut, "En büyük yatırım eğitime yapılan yatırımdır düşüncesinden hareketle akademik yapısını ehliyet ve liyakat esasına göre yeniden yapılandırarak, eğitimde kaliteyi arttırmak en önemli hedefimiz olacaktır." dedi.

Başka yerlerde çalışan Ağrılı akademisyenlere seslenen Karabulut, şöyle konuştu:

"Ankara ve İstanbul başta olmak üzere farklı şehirlerimizdeki üniversitelerden öğrencilerimize ders vermek için alanlarında uzman akademisyenleri getirme çabalarımız sürüyor. Diğer üniversitelerde çalışan tüm akademisyenlere kapılarımız ardına kadar açıktır.

Özellikle diğer üniversitelerde çalışan Ağrılı akademisyenler, üniversitemize ve ilimize katkı sunmaları halinde öğretim üyesi eksikliği nedeniyle merkez kampüs ve ilçelerde aktif olmayan bir çok bölümümüz aktif hale getirilebilecektir."

Karabulut, üniversitenin 7 bölgeden ve 74 ilden öğrencilerin tercih ettiği bir eğitim yuvası olduğunu ve bilginin sevgiyle bütünleştiği yeni dönemde 81 ilden öğrenci çekmeyi hedeflediklerini, bunun için eğitimin kalitesini arttırmanın yanı sıra, konferans, panel, sempozyum, bahar şenlikleri ve sosyal etkinliklerin sayısını da arttırarak bu hedeflerine ulaşmaya çalıştıklarını ifade etti.(AA)

AİÇÜ Rektörü Karabulut gazetecilerle buluştu 2

AİÇÜ Rektörü Karabulut gazetecilerle buluştu 3

AİÇÜ Rektörü Karabulut gazetecilerle buluştu 4

AİÇÜ Rektörü Karabulut gazetecilerle buluştu 5

Diğer Ağrı Haberleri
TÜRSAB heyetinden Ağrı çıkarması

TÜRSAB heyetinden Ağrı çıkarması

AĞRI - Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) heyeti, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da desteklenecek turizm projeleri kapsamında Ağrı'nın Doğubayazıt
Etiketler