09.08.2017 Saat: 12:09 | Son Güncelleme: 09.08.2017 Saat: 12:09

Sınırda ayağından vurulan Afgan genç, Erzurum'da sağlığına kavuşturuldu

Erzurum - Ağrı'da İran sınırından yasa dışı yollarla yurda girerken askerlerce ayağından vurularak yakalanan Afganistan uyruklu Genç, Erzurum'da tedavi edilip sağlığına.

Sınırda ayağından vurulan Afgan genç, Erzurum'da sağlığına kavuşturuldu - Ağrı Erzurum Haberleri

Erzurum

Erzurum - Ağrı'da İran sınırından yasa dışı yollarla yurda girerken askerlerce ayağından vurularak yakalanan Afganistan uyruklu Genç, Erzurum'da tedavi edilip sağlığına kavuşturuldu.

Afganistan'da yaşayan 20 yaşındaki bu ülke vatandaşı Şükrüllah Abbas, 4 Gün önce İstanbul'da çalışmak için Ağrı'da yasa dışı yollarla İran sınırından Türkiye'ye geçmek istedi.

"Dur" ihtarına uymayıp kaçmak isterken ayağından vurularak yakalanan Abbas, bölgede görevli askerlerce tedavisinin yapılması amacıyla Ağrı Doğubayazıt Devlet Hastanesine getirildi.

İlk müdahale sonrası Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine (BEAH) sevk edilen Abbas, burada Plastik cerrahi, kalp ve damar cerrahi ile ortopedi doktorlarınca Ameliyat edilip sağlığına kavuşturuldu.

BEAH Başhekimi Orhan Delice, gazetecilere yaptığı açıklamada, Abbas'ın, İran sınırından Türkiye'ye geçerken sınır ihlali yaptığı için ayağından vurulduğunu söyledi.

Doğubayazıt Devlet Hastanesinden BEAH'a sevk edilen Abbas'ın ameliyat edildiğini dile getiren Delice, "Çok şükür durumu iyi, ayağı kopmaktan kurtarıldı. Tedavisi devam ediyor. Abbas'a devletimizin imkanlarıyla bakıyoruz. Muhtemelen bir hafta sonra taburcu edilecek." dedi.

Şükrüllah Abbas da sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını anlatarak, "Hastane çalışanlarına ve doktorlara çok teşekkür ederim. Ayağımı kopmaktan kurtardılar." ifadesini kullandı.(AA)

Etiketler
Diğer Ağrı Erzurum Haberleri
Erzurum'da toplu açılış töreni
ERZURUM - Erzurum'un Hınıs ilçesinde yaptırılan canlı hayvan pazarı, park, cadde ve restore edilen bir cami törenle hizmete açıldı.İlçede, Doğu Anadolu