08.08.2017 Saat: 17:12 | Son Güncelleme: 08.08.2017 Saat: 17:12

Ağrıda'ki festival

AĞRI - Ağrı Sivil Toplum Platformu (ASTOP) Kültür ve Sosyal İşler Sorumlusu Volkan Bilgi,Ahmed-i Hani Kültür,Sanat ve Turizm Festivalinin kente önemli getiri sağladığını belirtti.Bilgi,gazetecilere yaptığı açıklamada,Doğubayazıt Belediyesi...

AĞRI - Ağrı Sivil Toplum Platformu (ASTOP) Kültür ve Sosyal İşler Sorumlusu Volkan Bilgi, Ahmed-i Hani Kültür, Sanat ve Turizm Festivalinin kente önemli getiri sağladığını belirtti.

Bilgi, gazetecilere yaptığı açıklamada, Doğubayazıt Belediyesi tarafından düzenlenen festivalin, ülkeye yatırım getirisi olarak ele aldıklarını belirterek, "Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ağrı'da bir 'Kültür Han' yapılacağını söyledi. Tahminen 16 milyonluk bir yatırım olan Kültür Han'da büyüklü küçüklü konferans ve gösteri salonları sergi salonları ve kültürel alanlar bulunuyor." dedi.

Bakan Kurtulmuş'un Nuh'un Gemisi tematik müze sözünü de anımsatan Bilgi, şöyle konuştu:

"Bu müjdesi de 20 milyona yakın bir yatırım. Bu yatırım ile Nuh'un Gemisinin prototipi yapılacak, müze içerisinde Nuh tufanı 9 D ile canlandırılacak, müzede Nuh tufanına ilişkin bilgiler bulunacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın 4-5 milyonluk destek sözünün yanı sıra, Ahmed-i Hani'nin isminin inanç turizmi noktasında Ağrı'ya getirisi hesaplandığında, 200 bin liraya mal olan festival ile Ağrı 50 milyona yakın bir kazanç sağlamış oldu. Bunun için sürekli söylüyoruz. Ağrı bir festival, etkinlik kenti olmalıdır."(AA)

Ağrıda'ki festival 2

Haber Yorumları

hakkı tarafından 14 gün önce eklendi09-08-2017 11:57:19

Festival 200 bine mal oldu ,50 milyon gelir getirdi diye okudum ,hani pano hani kablo hani gelir ,festival oldu bitti o gün zaten her şey ücretsizdi gelir getiren şeyleri madde madde yazsaydınız biz de gözle görülür bi şekilde ağrıya baya yaradı diyeydik.


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 4
Beğendim : 24
24

4

AĞRILI HAFIZ CESİM tarafından 13 gün önce eklendi10-08-2017 23:40:22

Ne getirisi önce insanımıza değer verelim.. agridaki sanatçılar varken disarda adam getirme olurmu. Bakanlık onayı sanatçı kimliğimiz le bir çok albüm ve kliplere imza attık TRT başta olmak üzere bir çok tv radyoya konuk oluyoruz. Özellikle AHMEDI XANİ hayatını dile getirerek beste yaptim ilahi yapıp klibini de turnede ishak pasada çektim malesef davet edilmedik.. bunları dile getirin insaniniza sahip çıkın. AHMEDI XANI DENGBEJ DEGILDI...BIRAKTI ALIME YAKIŞIR DINI ETKINLIK OLMALIYDI.. KURAN ZIYAFETI SOHBET SIIR ILAHI SEMAZENL malesef evdali zeynikinin festivali gibi oldu


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 4
Beğendim : 7
7

4

Bilal Kaya tarafından 13 gün önce eklendi10-08-2017 23:51:04

Memleketimize Katkılarınızdan Dolayı Teşekkür Ederiz
Sn.Volkan Bilgi
Sayeniz de Memleketimiz Daha iyi konumlara gelecek inşallah.


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 5
Beğendim : 2
2

5

ağrılı tarafından 13 gün önce eklendi11-08-2017 9:21:21

festivali eleştiren arkadaşlar; bu daha ilk festival. bundan sonra çok daha geliştirilebilir. daha önce neden yapılmadığını sorgulayın bundaki eksiklikleri değil. bir yorumcu maddi getirisi olmadığından dem vurmuş. evet doğrudur belki çoğu kişinin cebine katkısı olmadı şu anda ama türkiyenin meşhur gazetecileri doğubayazıtı yazılarında anlattı, trt kurdi canlı yayın yaptı. doğubayazıtın tanınmasına ve turizm potansiyeline ciddi faydası oldu. şehirdeki oteller tamamen doldu. bundan sonra bu festival kapsamında kitap fuarı gibi organizasyonlarla bu festival gelenekselleştirilirse çok büyük faydaları olacaktır.


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 3
Beğendim : 2
2

3

adem tarafından 11 gün önce eklendi12-08-2017 22:28:43

selam herkese

Başta devlet büyüklerimizin katkılarından dolayı memleketimin bir ferdi olarak canı gönülden tşk ederim.İnşallah memleketimize ve ülkemize bu gibi sosyal kültür etkinliklerinin faydası çok büyük olacaktır.Memketim ve hemşehrilerim en iyisine layıktır.bu arada söylemeden geçemeyeceğim Sn.Volkan BİLGİ değerli katkılarınızdan dolayı çok tşk ederim.Allah yolunuzu daim ve açık etsin.


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 2
Beğendim : 1
1

2

Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri
Etiketler