07.08.2017 Saat: 16:50 | Son Güncelleme: 07.08.2017 Saat: 16:50

Ağrı'da göçmenlerin çaresiz bekleyişi

AĞRI - Afganistan ve Pakistan'da yaşanan olumsuz hayat şartlarından kurtulup yeni bir hayat kurmak için günlerce yollarda yürüyen 70 göçmen,Ağrı otogarında çaresizce bekliyor.Ağrı'ya Afganistan ve Pakistan'ın farklı eyaletlerinden kaçak yollarla...

AĞRI - Afganistan ve Pakistan'da yaşanan olumsuz hayat şartlarından kurtulup yeni bir hayat kurmak için günlerce yollarda yürüyen 70 göçmen, Ağrı otogarında çaresizce bekliyor.

Ağrı'ya Afganistan ve Pakistan'ın farklı eyaletlerinden kaçak yollarla gelen sayıları 70'i bulan kadın ve erkek göçmenler Avrupa ülkelerinde daha iyi bir hayat yaşamak için mücadele veriyorlar. Ülkelerinde yaşanan terör olayları, işsizlik ve fakirlik nedeniyle yola çıkan göçmenler, İran üzerinden gece gündüz demeden aç ve susuz bir şekilde uzun süren yolculuğun ardından Ağrı'ya ulaştı.

Günlerdir Ağrı otogarında çaresiz bekleyişlerini sürdüren yaşları 20 ile 30 arası değişen göçmenler, gündüzleri otogar çevresinde gölgelik alanlarda güneşten korunmaya çalışıyor. Geceleri otogar içerisinde koridorlarda sandalyeler ve beton zemin üzerinde birbirlerine yaslanarak üstü açık bir şekilde uyuyamaya çalışan göçmenlerin hali yürek burkuyor.(İHA)

Ağrı göçmenlerin çaresiz bekleyişi2

Ağrı göçmenlerin çaresiz bekleyişi3

Ağrı göçmenlerin çaresiz bekleyişi4

Ağrı göçmenlerin çaresiz bekleyişi5

Ağrı göçmenlerin çaresiz bekleyişi6

Haber Yorumları

merhametten maraz doğar tarafından 16 gün önce eklendi08-08-2017 6:49:41

Acıya acıya acınacak duruma geleceğiz. nerdeyse Türkiyede yaşayan her on kişiden biri mülteci. hepsi parasız. hepsi eğitimsiz. akın akın geliyorlar.dur diyen yok. soran yok. parası olanlar otobüslerle olmayanda yaya olan yollara düşmüş.hepsi batının yolunu tutmuş. iyilik merhamet güzel duygular ama nereye kadar. 200 milyonluk pakistan 160 milyonluk bengladeş, 18 milyonluk suriye, 37 milyonluk ırak, 35 milyonluk afganistandan daha ne kadarını alabiliriz. Allah sonumuzu hayr etsin. gittikçe, çocuklarımıza iyi bir gelecek umudumu kaybediyorum.


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 3
Beğendim : 45
45

3

Mikail tarafından 15 gün önce eklendi09-08-2017 8:50:57

Allah Resulü buyurdular sadaka belayı def eder ömrü uzatır en batıdan en doğuya kuzeyden güneye devletimiz milletimiz verdikleri bu yardım larla Allah cc manevi koruma altına alıyor Türkiye nin ömrünü uzatıyor bi iznillah yoksa bunca entrika tuzağa hangi ülke dayanırdı


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 18
Beğendim : 9
9

18

Diğer Ağrı Haberleri
Etiketler