Patnos'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Ağrı'nın Patnos ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik günü Menderes caddesi üzerinde toplanan vatandaşlar ve protokol üyeleri tarafından yapılan yürüyüş ile başladı.Menderes caddesi üzerinde toplanan yaklaşık iki bin kişiye Kaymakamlık ve Belediye

Ağrı'nın Patnos ilçesinde "15 Temmuz Demokrasi ve Birlik günü" Menderes caddesi üzerinde toplanan vatandaşlar ve protokol üyeleri tarafından yapılan yürüyüş ile başladı.

Menderes caddesi üzerinde toplanan yaklaşık iki bin kişiye Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı tarafından Türk Bayrakları dağıtıldı. Ellerinde Türk bayrakları ile "Şehitler ölmez vatan bölünmez”, Vatan bizimdir bizim kalacak”, sloganlarıyla Kaymakamlık binasına yürüdü.

Kaymakamlık binasına gelen vatandaşlar burada şehitler için Saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı'nın okunmasıyla program başladı.

Patnos Kaymakamı Engin Yalçın yaptığı konuşmada,15 Temmuz gecesi vatanı ve milleti için can verenlerin, gazi olanların hiçbir zaman unutulmayacağını, kalplerde yaşayacaklarını ve onları rahmetle, minnetle andıklarını söyledi.

Milletin hiçbir zaman hainlere fırsat vermeyeceğini belirten Yalçın, "Bu milleti tanklar, tüfekler, uçaklar ve bombalarla korkutamayacaklarını o gece anladılar. Milletimiz hainlere fırsat vermedi, bundan sonra da vermeyecektir.15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü’ne katılarak Vatanına, Devletine Bayrağına sahip çıkan siz Patnoslu kardeşlerime teşekkür ederim" dedi.

Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay; 15 Temmuz’da ülkeye kurulan büyük tuzağın halk tarafından bozulduğunu ifade ederek vatanı ve bayrağı için sokağa inen herkese bir kez daha teşekkür etti.

Başkan Akbay, "bu alçaklar vatanımıza kast etti, milletimize kast etti. Biz bunlardan hesap sormadığımız takdirde her zaman buna tenezzül edecek birileri mutlaka çıkacaktır. Bu millet geçen yıl bugün 15 Temmuz’da bu milletin geleceğine kast etmesi karşısında halkımız meydanlara çıkarak onlara dur dediler” diyo konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Lütfi Kocatürk tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından dua edildi. Yapılan duanın ardından Patnos Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen programda Kaymakamlık bahçesinde sinevizyon gösterisi vatandaşlara izlettirildi.

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik günü programına Patnos Kaymakamı Engin Yalçın,Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay, Dedeli belediye başkanı Veysi Durak, Ak Parti ilçe başkanı Tekin Dinç, Cumhuriyet Başsavcısı Resul Narin, Ağır Ceza Reisi Fehmi Öztürk, Garnizon Komutanı Mehmet İmbat, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Durgut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Toy kamu kurum amirleri ve Patnoslu vatandaşlar katıldı.

Patnos Belediye Başkanlığı tarafından Kaymakamlık bahçesinde gelen vatandaşlara yemek ve çay ikramı yapıldı.

Patnos temmuz etkinliği2

Patnos temmuz etkinliği3

Patnos temmuz etkinliği4

Patnos temmuz etkinliği5

Patnos temmuz etkinliği6

Patnos temmuz etkinliği7

Patnos temmuz etkinliği8

Patnos temmuz etkinliği9

Patnos temmuz etkinliği10

Patnos temmuz etkinliği11

Patnos temmuz etkinliği12

Patnos temmuz etkinliği13

Patnos temmuz etkinliği14

Patnos temmuz etkinliği15

Patnos temmuz etkinliği16

Patnos temmuz etkinliği17

Patnos temmuz etkinliği18

Patnos temmuz etkinliği19

Patnos temmuz etkinliği20

Haber Yorumları

birisi tarafından 2 ay önce eklendi17-07-2017 13:50:02

patnos eyvallah birlik beraberliğe destek verdığınızde teşekurler allah razi olsunç


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 5
Beğendim : 15
15

5

birisi tarafından 2 ay önce eklendi17-07-2017 13:52:21

patnos eyvallah birlik beraberliğe destek verdığınızde teşekurler allah razi olsunç omuz omuza verirsek hiç bir göç bizleri yenemez inşallah


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 6
Beğendim : 13
13

6

tekin tarafından 2 ay önce eklendi19-07-2017 11:26:45

rabbim birliğimizi bereberliğimizi daim kılsın şer odaklarını kahretsin


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 1
Beğendim : 6
6

1

Diğer Ağrı Patnos Haberleri
Etiketler

Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.