Eleşkirt'te şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verildi

AĞRI - Eleşkirt ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verildi.15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Eleşkirt Kaymakamı Recep Öztürk ev sahipliğinde şehit

AĞRI - Eleşkirt ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verildi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Eleşkirt Kaymakamı Recep Öztürk ev sahipliğinde şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek düzenlendi.

Kaymakam Öztürk, etkinlikte yaptığı konuşmada, her zaman şehit aileleri ve gazilerle bir arada olacaklarını dile getiren Öztürk, "Sizler bizi ailenizden biri olarak görün çünkü şehit ve gazilerimiz bizim başımızın tacıdır." dedi.

Türkiye olarak geçen yıl 15 Temmuz'da çok büyük bir badire atlattıklarını dile getiren Öztürk, şunları kaydettti:

"Geçen yıl bu zamanlarda büyük bir badirenin tam ucundan döndük, bir FETÖ belasıyla mücadele ettik. bir daha bu belayı bu milletin başına getirmesin. Sizler ve şehit olan yakınlarınızda bunun gibi olaylarda mücadele etti. Bu vatanı gelecek nesillerimiz için kurtardı. Bizler bunun bilincindeyiz. Ne zaman ne sıkıntınız olursa olsun kapımız sonuna kadar hepinize açıktır."

Yemekte, İlçe Müftü Vekili Sait Yıldız tarafından şehitler için dua edildi.

Etkinliğe, Eleşkirt Belediye Başkanı Sebahattin Sarı, Eleşkirt Cumhuriyet Savcısı Samet Yelis, Yücekapı Belediye Başkanı İlhami Zeyrek, AK Parti İlçe Başkanı Aytekin Arslan ile askeri erkan ve kurum müdürleri de katıldı.(AA)

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü2

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü3

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü4

Diğer Ağrı Eleşkirt Haberleri
Etiketler

Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.