Doğubayazıt'ta modern sulama sistemi

AĞRI - Doğubayazıt ilçesinde ağaçlandırma yapılan alanlarda damla sulama yöntemi kullanılmaya başlandı.Hani Baba Ağaçlandırma Sahası Projesi kapsamında, Ağrı Orman İşletme Müdürlüğü ve Doğubayazıt Belediyesinin katkılarıyla ağaçlandırma yapılan

AĞRI - Doğubayazıt ilçesinde ağaçlandırma yapılan alanlarda damla sulama yöntemi kullanılmaya başlandı.

"Hani Baba Ağaçlandırma Sahası Projesi" kapsamında, Ağrı Orman İşletme Müdürlüğü ve Doğubayazıt Belediyesinin katkılarıyla ağaçlandırma yapılan alanlarda damla sulama yöntemi hayata geçirildi.

Ahmed-i Hani Camii ve Türbesi çevresindeki 560 dekarlık alanda başlatılan proje çerçevesinde dikilen 20 bin adet fidanın Su ihtiyacını modern ve hızlı bir şekilde karşılayacak olan sistem, tarihi İshak Paşa Sarayı çevresindeki ağaçlandırma yapılan saha için de kullanılacak.

Doğubayazıt Belediye Başkanvekili Kaymakam Ulaş Akhan, yaptığı açıklamada, ilçedeki ağaçlandırma çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.

Göreve geldiklerinden bu yana mezarlık, hastane, otogar, okullar ile tarihi ve turistik yerlerde ağaçlandırma seferberliği başlattıklarını belirten Kaymakam Akhan, şöyle konuştu:

"Doğubayazıtlı gelecek nesillere yaşanılabilir yeşil bir kent bırakabilirsek ne mutlu bize. Tek gayemiz bu. Bu gaye çerçevesinde ağaçlandırma yapılan sahalarımızda son derece modern bir sistem olan damla sulama yöntemini hayata geçirdik. İnşallah bu yöntem ile fidanlarımız daha hızlı büyüyüp yeşerecek."(AA)

Doğubayazıt'ta modern sulama sistemi2

Doğubayazıt'ta modern sulama sistemi3

Doğubayazıt'ta modern sulama sistemi4

Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri
Etiketler

Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.