İshak Paşa Sarayı’nda "19 Mayıs" yoğunluğu

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki İshak Paşa Sarayı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda gençleri ağırladı.Bu yıl hafta sonuyla birleşen 19 Mayıs tatilini değerlendirmek isteyen ziyaretçiler, Osmanlı mimarisinin en seçkin

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki İshak Paşa Sarayı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda gençleri ağırladı.

Bu yıl hafta sonuyla birleşen "19 Mayıs" tatilini değerlendirmek isteyen ziyaretçiler, Osmanlı mimarisinin en seçkin örneklerinden İshak Paşa Sarayı'nı ziyaret etti.

Çoğunluğunu öğrenci gruplarının oluşturduğu ziyaretçiler, tarihi sarayın içini öğretmenleriyle gezdiler.

Iğdır'dan öğretmenleriyle gelen Yıldız Koleji öğrencileri, mezuniyet töreni öncesi İshak Paşa Sarayı'nda hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kolejin kurucu müdürü Gökhan Bayat, gençler için anlamlı bir günde İshak Paşa Sarayı'nda olmaktan çok mutlu olduklarını söyledi.

Bayat, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda öğrencilerimizle tarihi sarayımızı ziyaret ederek, böyle güzel bir günde burada olmak istedik. Tarihi değerlerimizi öğrencilerimiz, gençlerimiz görsün istedik." dedi.

Doğubayazıt İshak Paşa Ortaokulu öğrencileri de 19 Mayıs gezisi için İshak Paşa Sarayı'nı tercih etti.

Öğrencilerini sarayın her bölümünü gezdiren kafilenin lideri öğretmenlerden Emrah Sivri, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda, bizler için tarihi değeri çok büyük olan İshak Paşa Sarayı'na bir gezi tertiplemek istedik. Sarayı görüp, tarihimizle ilgili önemli bilgiler öğrendikleri için öğrencilerimiz de gayet mutlu. Sarayı gezdikten sonra da hep beraber bu bölgede piknik yapacağız." diye konuştu.(AA)

ishak paşa sarayı mayıs2

ishak paşa sarayı mayıs3

ishak paşa sarayı mayıs4

Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri
Ağrı'da 62 kaçak göçmen yakalandı

Ağrı'da 62 kaçak göçmen yakalandı

AĞRI - Ağrı'nın

Doğubayazıt

ilçesinde Afganistan uyruklu 62 kaçak göçmen yakalandı.Valilikten yapılan açılamaya göre,

Doğubayazıt

İlçe Jandarma Komutanlığına
Etiketler

Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.