Vatandaşlara "yapılandırma" çağrısı

AĞRI - Ağrı Valiliği, birikmiş borçların ödenmesinde büyük kolaylık sağlayan 6736 sayılı Kanundan yararlanmak için tanınan son şansın kaçırılmaması gerektiği bildirdi.Ağrı Valiliğinden yapılan...

AĞRI - Ağrı Valiliği, birikmiş borçların ödenmesinde büyük kolaylık sağlayan 6736 sayılı Kanundan yararlanmak için tanınan son şansın kaçırılmaması gerektiği bildirdi.

Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, kanun hükümlerine göre borçlarını yapılandıran mükelleflerin, peşin veya ilk 2 taksit ödemelerini her hal ve takdirde 31 Mayıs bitimine kadar yapmaları gerektiği anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kanun hükümlerinden yararlanan vatandaşlarımıza, yapılandırılan tutarları peşin veya taksitler halinde ödeme imkanı verilmiştir. Yapılandırılan tutarların peşin veya ilk taksit ödeme süreleri de 30 Kasım 2016 tarihinde sona ermiştir. Bazı vatandaşlarımızın, Kasım 2016 ayında ödemelerini yapmamaları nedeniyle Kanundan yararlanma hakları sona ermiş, ancak Kanuna eklenen geçici bir Madde ile kendilerine son bir şans verilmiştir. Yapılandırması ihlal olan borçlular, ödemeleri gereken taksit tutarlarını, geç ödeme zammı ile birlikte 31 Mayıs'a kadar ödeyebilecektir. Böylece, kanundan yeniden yararlanma imkanına kavuşmuş olacaklardır. Ayrıca kanun kapsamında peşin veya taksitli ödeme seçeneklerini tercih ederek yapılandırılan tutarları ödemeyen borçlular mayıs ayı sonuna kadar ödemelerini peşin yaptıkları takdirde peşin ödeme indiriminden yararlanabileceklerdir.

6736 sayılı Kanunun getirdiği imkanlardan yararlanmaya devam edilmesi için mayıs ayında yapılması gereken ödemeler büyük önem taşımaktadır. Zira, kanundan yararlanabilmek için getirilmiş önemli şartlardan biri de ilk 2 taksitin süresinde ödenmesidir. Kanun hükümlerine göre borçlarını yapılandıran mükelleflerimizin, peşin veya ilk 2 taksit ödemelerini her hal ve takdirde 31 Mayıs bitimine kadar yapmaları gerekmektedir. Özellikle birikmiş borçların ödenmesinde büyük kolaylık sağlayan 6736 sayılı Kanundan yararlanmak için tanınmış olan bu son şansın kaçırılmaması gerekir."(AA)

Vatandaşlara yapılandırma çağrısı2

Diğer Ağrı Haberleri
Ağrı'da terör operasyonu

Ağrı'da terör operasyonu

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmakla suçlanan 2 zanlı yakalandı.Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl
Etiketler