Engelliler Haftası

AĞRI - Ağrı'da Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü tarafından "Engelliler Haftası" nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.Abide Meydan'ında toplanan, engelliler ile aileleri ve çok sayıda...

AĞRI - Ağrı'da Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü tarafından "Engelliler Haftası" nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Abide Meydan'ında toplanan, engelliler ile aileleri ve çok sayıda vatandaş ellerinde pankartlarla Cumhuriyet Caddesi'ne kadar yürüdü.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görevli Ömer Faruk Dinç, grup adına yaptığı basın açıklamasında, engelli vatandaşlar adına farkındalık yaratılması ve sorunlarının çözümlenmesi adına bu haftanın çok etkili olduğunu söyledi.

Sosyal yaşantının engelli vatandaşlara göre düzenlenmesi gerektiğini ifade eden Dinç, "Engellilerimiz potansiyellerini yeterince kullanamamakta ve gündelik hayatlarında çeşitli sorunlarla karşılaşmaktadır. Engelli kardeşlerimizin bu toplumda yer edinmeleri ve ülke gelişimine katkıda bulunabilmeleri için onlara her türlü desteği vermeliyiz." diye konuştu.

Serhat Bakım Merkezi'ndeki yemek programının ardından program Kültür ve Kongre Merkezi'nde devam etti.

Ağrı Engelliler Derneği Başkanı Sadullah Çabaş, Engelliler Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler yaptıklarını ve engellilerin dertlerini ve sorunlarını dinlediklerini söyledi.

Son yıllarda yapılan düzenlemelerle istihdam ve evde bakım konularında imkan sağlandığını belirten Çabaş, şöyle konuştu:

"Engellilerimiz bunu hak ediyor. Toplumda engellilerle ilgili oluşan önemli farkındalık çok önemli. Farkındalığın artması engellerin çözülmesini kolaylaştıracaktır. Devletimizin engellilerle ilgili yaptığı çalışmalar özel bir hizmet alanıdır. Bu çalışmalar devam ediyor ve edecektir. Engellilerimizin toplumda sürekli kendilerini iyi hissetmeleri ve sorunlarını çözme noktasında elimizden geleni yapacağız."

Konuşmaların ardından katılımcılara çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Programa, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Vefa Çelik, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdür Yardımcısı Cemil Budak, İŞKUR İl Müdürü Giyas Güven, engelliler ve aileleri katıldı.(AA)

Engelliler Haftası2

Engelliler Haftası3

Engelliler Haftası4

Engelliler Haftası5

Engelliler Haftası6

Engelliler Haftası7

Engelliler Haftası8

Engelliler Haftası9

Engelliler Haftası1

Diğer Ağrı Haberleri
TÜRSAB heyetinden Ağrı çıkarması

TÜRSAB heyetinden Ağrı çıkarması

AĞRI - Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) heyeti, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da desteklenecek turizm projeleri kapsamında Ağrı'nın Doğubayazıt
Etiketler