15.04.2017 Saat: 19:02 | Son Güncelleme: 15.04.2017 Saat: 19:02

Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü

AĞRI - Ağrı Valisi Musa Işın,Ülke olarak şu anda bir kurtuluş mücadelesi veriyoruz.İnşallah tarihte olduğu gibi o kahramanların torunları olarak biz de kurtuluşumuza,kurtuluş mücadelemize devam edeceğiz ve Allah'ın izni ile muzaffer...

AĞRI - Ağrı Valisi Musa Işın, "Ülke olarak şu anda bir kurtuluş mücadelesi veriyoruz. İnşallah tarihte olduğu gibi o kahramanların torunları olarak biz de kurtuluşumuza, kurtuluş mücadelemize devam edeceğiz ve Allah'ın izni ile muzaffer olacağız." dedi.

Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Abide Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Vali Işın, Kültür ve Kongre Merkezi'nde süren programda yaptığı konuşmada, ülkede hiçbir zaman sömürgecilik zihniyetinin hakim olmadığını söyledi.

Kurtuluş mücadelesinin hala devam ettiğini ifade eden Işın, şunları ifade etti:

"Kurtuluşumuz hala bitmiş değildir, halen devam etmektedir. Bunu hep birlikte görüyoruz. Yanı başımızdaki komşu Müslüman ülkelerde meydana gelen hadiseler, her biri birer kurtuluş mücadelesidir. Ülkemizde de çok uzağa gitmeye gerek yok. Gezi hadiseleri, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz'da yapılan mücadele aynı zamanda bir kurtuluş mücadelesi. Ağrı'nın ya da diğer illerimizin Birinci Dünya Harbi ve Kurtuluş Savaşı esnasındaki kurtuluşumuz henüz bitmiş değildir. Ülke olarak şu anda bir kurtuluş mücadelesi veriyoruz. İnşallah tarihte olduğu gibi o kahramanların torunları olarak, biz de kurtuluşumuza, kurtuluş mücadelemize devam edeceğiz ve Allah'ın izni ile muzaffer olacağız."

Bağımsızlığın korunacağını vurgulayan Işın, "Sizin dedeleriniz ve onların akrabaları, imanları ve cesaretleri ile kahramanlık göstererek bu toprağı küffara çiğnetmediler. Bundan sonra da biz bu toprakları küffara ve emperyalistlere çiğnetmeyeceğiz. Tıpkı 15 Temmuz'da olduğu gibi cesaretiniz ve kahramanlığınızla bağımsızlığımızı, vatanımızı, bayrağımızı, ezanımızı ve camilerimizi koruyacağız. Bir olacağız, diri olacağız, beraber olacağız. Bunların heveslerini en yakın zamanda da kursaklarında bırakacağız." diye konuştu.

Resim ile kompozisyon yarışmasında ve kurtuluş koşusunda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği program, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerince oluşturulan koronun Türk Halk Müziği'nden seçtikleri eserleri seslendirmesiyle ve Televizyon programı sunucusu Bekir Develi'nin stand-up gösterisi ile son buldu.

Törene, 12. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Ömercikli, İl Jandarma Komutanı Albay Coşkun Sel, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yusuf Çetin ile kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞANDAN KUTLAMA MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ağrı'nın kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla, Vali Musa Işın'a bir tebrik telgrafı gönderdi. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ağrı'nın kurtuluş yıl dönümünü kutladı. Erdoğan, Ağrı'nın kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla, Ağrı Valisi Işın'a bir tebrik telgrafı gönderdi.(AA)

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN KUTLAMA MESAJI

Başbakan Binali Yıldırım Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü kutladı.
Başbakanlık Basın Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre Başbakan Yıldırım, Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü sebebiyle Ağrı Valisi Musa Işın'a bir kutlama mesajı gönderdi.(AA)

Ülke olarak kurtuluş mücadelesi veriyoruz 2

Ülke olarak kurtuluş mücadelesi veriyoruz 3

Ülke olarak kurtuluş mücadelesi veriyoruz 4

Ülke olarak kurtuluş mücadelesi veriyoruz 5

Ülke olarak kurtuluş mücadelesi veriyoruz 6

Haber Yorumları

mehmet tarafından 4 ay önce eklendi15-04-2017 21:22:55

Ağrı'nın Kurtuluşu etkinlikleri gerçekten çok güzeldi hem çocuklarımıza hem gençlerimize hem de herkese hitap etti.Ağrı belediyesine şahsımca çok teşekkür ederim.Her yıl inş. böyle kurtuluş etkinlikleri olur.İyi ki varsınız sağolun


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 1
Beğendim : 13
13

1

Diğer Ağrı Haberleri
Etiketler