HABERİN VİDEOSU

05.04.2017 Saat: 19:20 | Son Güncelleme: 05.04.2017 Saat: 19:20

Ağrı Belediye Başkan Vekili Musa Işın Projeleri anlattı

İçişleri Bakanlığınca Ağrı Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Ağrı Valisi Musa Işın,kent ile ilgili yapacakları projeleri anlattı.Ağrı Belediyesinin kısa ve orta vadede yapacağı hizmet ve projelerin anlatıldığı basın toplantısına AK Parti...

İçişleri Bakanlığınca Ağrı Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Ağrı Valisi Musa Işın, kent ile ilgili yapacakları projeleri anlattı.

Ağrı Belediyesinin kısa ve orta vadede yapacağı hizmet ve projelerin anlatıldığı basın toplantısına AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, AK Parti İl Başkanı Kemal Atmaca, Vali Yardımcıları, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, işadamları, esnafler, muhtarlar ve basın mensupları katıldı.
Slayt gösterimi ile projeleri tanıtan Vali Işın şunları söyledi:

İmar Planı yapılıyor

İlimiz 1927’de kurulmuş ancak bir imar planı yok. İmar planı insanların kimlikleri gibidir. Bir ilinde kimliği onun imar planıdır. nasip ederse bu sene yazın, daha doğrusu yaz dahil olmak üzere Ağrı’nın imar planı askıya çıkarılacak ve bitmiş olacak. İnşallah bunu bitireceğiz.

Ağrı’yı çamurdan kurtaracağız

Ağrı’da yaşıyoruz ve biliyoruz ki hepimiz çamur içinde yaşıyoruz. Bir il 1927’de il olacak ve hala altyapısı bitmemiş olacak. Bu gerçekten kabul edilebilecek bir durum değil. İnşallah Allah nasip ederse şuanda arkadaşlarımız çalışıyor. Bu sene Ağrı’yı çamurdan, pislikten her şeyden kurtaracağız.

Yollar asfaltlanacak

40 kilometre sıcak Asfalt yapacağız. 50 kilometre aşınma yapacağız yani mevcut olan yollar aşınmıştır onlara 5’er santim sıcak asfalt çekeceğiz. 30 kilometre parke taşı yapacağız. Biz arabaların daha yoğun olarak kullandıkları yerleri sıcak asfalt yapacağız, ancak arabaların seyrek geçtiği yerleri de parke ile döşeyeceğiz.

Yağmur suları yer altına

Yağmur sularını yerin altına alacağız. Yani bizim çamurda yürümemizin sebebi yağan yağmur sularının zeminde kalması, eriyen karların zeminde kalması biz ihaleyi yaptık, şuanda ekipler sahada çalışıyor, projesini çiziyorlar, projesi bittikten sonra İnşallah en kısa sürede ihaleye çıkıp bu sene yağmur sularını yerin altına alacağız.

Katı atık değerlendirme

Biz katı atıkların değerlendirilmesi projesi üzerinde çalışıyoruz. Bu biraz zaman alacak, aynı zamanda pahalı bir iştir. Ama orta vade de İnşallah biz katı atıkların değerlendirilmesini de dikkate alarak proje üzerinde çalışacağız ve uzun vade de katı atıkların tamamen değerlendirilmesi ve daha sağlıklı bir çevreye kavuşması için de çalışmamız İnşallah devam edecek. Pahalı bir iştir, bugünün işi değildir, orta vade de yapılacak bir iştir.

Çöp toplama özelleştiriliyor

Şuan Erzurum Belediyesi’nin teknik ekiplerini aldık, bizim arkadaşlarımızla beraber Ağrı’nın sokaklarında dolaşıyorlar çöpü özelleştiriyoruz. Yani şuan bizim kendi elemanlarımız topluyor. Kim ihaleyi alırsa çöpü o toplayacak. Biz sadece denetleyeceğiz. Dolaysıyla biz hesap soracağız.

Refüj çalışması

Şehir merkezimizde 12 kilometrelik refüjümüz var. sadece belki dikkat çekmişsinizdir ana cadde de biz refüj çalışması yapıyoruz. Yeşillendirme, ağaçlandırma yapıyoruz. Bunu bütün il içerisinde dolaştıracağız. Boyları 3-3,5 metre olan mavi ladin ile ağaçlandıracağız, çiçeklendireceğiz.

Aile ve Gençlik merkezleri

Her mahalleye Allah nasip ederse hem kadın destek merkezi yapacağız hem Gençlik merkezi yapacağız. Geçen sene biz valilik olarak şehir merkezinde 6 tanesinin temelini attık, inşaatları devam edecek İnşallah kaba inşaatlarının hepsi bitti. 4 tane gençlik merkezi yaptık, iki tanede Aile destek merkezi yaptık. Bu sene belediye de bize geçtiği için her parkın yanında, her mahallede bir aile destek merkezi ve gençlik merkezi yapacağız.

Her mahalleye anaokulu

Her mahallede en az bir ana okul açacağız. 4 ile 6 yaş gurubu arasındaki çocuklarımız için her mahallede belediye olarak kiralamak suretiyle aile destek merkezlerimiz yetişirse aile destek merkezleri içerisinde İnşallah yetiştireceğiz. Yetiştiremediğimiz mahallelerde de daire kiralamak suretiyle çocuklarımızı orada çeşitli eğitimlerden geçireceğiz.

Mahallelere park

Değerli kardeşlerim 4 tane proje hazırladık mahallelerde. Şuan için 4 mahallede yer bulduk, park yapacağız. Fırat, Bulut, Cumhuriyet ve Kazım Karabekir mahallerinde park yapacağız. Ayrıca mevcut parklarda da ıslah yapacağız. İyileştireceğiz, yaşanabilir, oturulabilir bir hale getireceğiz.

Semt pazarı

Değerli kardeşlerim biliyorsunuz bu sene semt pazarımız çöktü. Esnafımızın epey bir kısmı mağdur oldu. Bizim onların mağduriyeti için de İnşallah ek bir ödeme yapacağız, mağdur olanlarla ilgili. Kapalı çarşı gibi, kışa dayanıklı, soğuğa dayanıklı bir çarşı yapıyoruz, Pazar olarak. Bizim hedefimiz şu değerli arkadaşlar İstanbul’da bir iş yapılıyorsa hangi kalitede yapılıyorsa Ağrı’da da o yapılacak. Valilik te de bunu şiar edindik, belediye başkanlığında da bunu şiar edinmişizdir. Hangi nitelikte, hangi kalitede, hangi proje uygulanacaksa, hangi malzeme kullanılacaksa İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de, Malatya’da aynısı da Allah’ın izniyle Ağrı’da yapılacak.

Kömürcüler şehir dışına çıkacak

Kömürcüler için yer bulduk. Kömürcüleri şehir dışına çıkaracağız. Bizim şehri temiz tutabilmemiz için yapmamız gereken çalışmalardan bir tanesi de kömürcüleri çıkarmak. İkincisi de galericileri çıkarmak. Galericilerle ilgili yer arayışlarımız devam ediyor. Bulduğumuz takdirde galericileri de inşallah şehir dışına çıkaracağız.

240 metruk bina yıkılacak

Şuan Ağrı’da 240 civarında metruk bina vardır. Biz bunlara tebligatları yaptık. Bunları eğer kendileri yıkmazlarsa biz yıkacağız. Bu binaların hepsini yıkacağız.

Cumhuriyet ve Van caddeleri giydirilecek.

Bu hafta Cumhuriyet Caddesi’nin giydirilmesi İnşallah çalışıp geldiler, ölçülerini aldılar, proje aşaması bitiyor. İnşallah ihaleye çıkacağız. Yakın bir zamanda Cumhuriyet Caddesi’nden başlanacak. Arkasından da Eski Van Caddesi gelecek. İkisi de otantik bir çarşı olacak. İnsanlar burada çok güzel gezecekler. Geçen sene Cumhuriyet Caddesi’nin tabanı yenilenmişti. Çok kötü bir malzeme kullanılmış. Biz ancak geçen sene yapıldı, bu sene hemen girmek istemedik. Ayrı bir masraf olmasın diye. Doğal gazda geliyor. Gelecek sene alt tarafı değiştireceğiz. Çünkü çok kötü olmuş.

Abide meydanı projesi

Abide meydanı projesi bitmek üzere. Allah nasip ederse yakında ihaleye çıkaracağız. Belediyenin yanındaki garajı kent meydanı yapacağız. Buranın şuan çalışması devam ediyor. Kent meydanı ile 15 Temmuz Şehitler Parkı’nı birleştiriyoruz. Dolaysıyla geniş bir yürüyüş alanı, dinlenme alanı çıkmış olacak. Köprü bu sene yapılıyor.

Kesimhane

Şunda bir kesimhane var. Şartlara uygun yapılmadığı için ruhsat alamıyoruz. Şuanda kaçak et kesiliyor. İnşallah kesimhaneyi de bu sene yapacağız. Dolaysıyla o sıkıntıdan da kurtulmuş olacağız.

Belediyenin imkanları ile yapacağız

Bütün bu projeleri belediyenin kendi imkanlarıyla yapacağız. Değerli arkadaşlar bir aydır çalışıyoruz. Gece gündüz çalışıyoruz. Zamanımız çok kısıtlı. Biz biran önce bu projeleri bu sene uygulayıp bu ili çamurdan, pislikten kurtarıp temiz bir çehreye büründürmek için gayret gösteriyoruz. Onun için zamanla yarışıyoruz. İnşallah size karşı, Ağrı’ya karşı mahcup olmayız.

musa ışın projelerini anlattı2

musa ışın projelerini anlattı3

musa ışın projelerini anlattı4

musa ışın projelerini anlattı5

musa ışın projelerini anlattı6

musa ışın projelerini anlattı7

musa ışın projelerini anlattı8

musa ışın projelerini anlattı9

Haber Yorumları

yakup tarafından 4 ay önce eklendi06-04-2017 0:01:28

sayın valim toki cevre yolu üzerinde bulunan 3 binayı projeye dahil etmemiş yanların da bulunan ofis ve yurdu almış akla toki adamlarına randmı sağlıyor.


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 2
Beğendim : 39
39

2

utku can tarafından 4 ay önce eklendi06-04-2017 9:12:42

sayın valim öncelikle çok iyi çalışıyorsunuz allah sizi başımızdan eksik etmesin şimdi siz kömürcüleri şehir dışına çıkarıcaksınız ama orda birbirlerini yerler kavga çıkarırlar hem kaç kişi gelip söz verdi daha yapmadı yer yok çünkü siz kömürcüleri şehir dışına çıkarırsanız kmse gelmez artı kömürcüler birbirini yer şimdi birde bu kağızman caddesindeki arabalara bir çözüm bulsanız çok iyi olur park yeri 5 dk boş kalmıyor millet artık kaldırımlara park ediyor bunlara bir çözüm bulun artı bu kağızman caddesinde bir taksi durağı var bizi çok rahatsız ediyorlar size zahmet onlara bir el atın araçlarıyla yol kenarına park ediyorlar baya bir sıkıntı yaşıyorz size zahmet


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 4
Beğendim : 31
31

4

akif tarafından 4 ay önce eklendi06-04-2017 9:22:00

Sayın Valim Hurdacıları da şehir dışına çıkarmak çok isabetli olur, şehre çok kötü bir imaj veriyorlar....Diğer projeler için dualarımız sizinle....


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 1
Beğendim : 27
27

1

Alican tarafından 4 ay önce eklendi06-04-2017 14:03:52

Hizmetleriniz için Allah razı olsun.


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 0
Beğendim : 12
12

0

birisi tarafından 4 ay önce eklendi06-04-2017 14:20:47

Sayın Valim,
Dualarımız sizinle beraber inşallah yolunuz açık olsun 240 adet çürük bina bahsetmisiniz,
Ağrıda İbrahim ÇEÇEN ilk öğretim okul karşısı iki yol arası üçer katlı üç kargir eski bina şeker fabriku pancar kantarları hala duruyor,
Acaba bunlar dahilmi yıkıma şehirmiz daha güzel görünsün saygılarımla hürmetler ederim,
Allah yar ve yardımcınız olsun,,,


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 1
Beğendim : 12
12

1

Abdurrahman ERİM tarafından 4 ay önce eklendi06-04-2017 15:20:27

Sayın Valim ben Kongre merkezinin karşısındaki binada oturuyorum.İş yerim Ağrı ADSM işe giderken Abideden dönüyorum.Çarşıdan eve gelirken Toki konutlarının ışıklarından dönüp eve geliyorum.Burada hem zaman kaybı oluyor.Hemde iki misli yakıt sarf ediyorum.Benim gibi o mahhalede çok insan var.Kongre merkezinin karşısından mahallemize bir yol açarsaniz iyi olur.saygılarımla


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 8
Beğendim : 7
7

8

kaya tarafından 4 ay önce eklendi06-04-2017 18:32:22

sayın valimizin bahsettiği projelerin görüntüsünüde yayınlasaydınız bir zahmet.Bu nasıl yayıncılık anlayışı hiç bir projeyi görsel olarak göremedik.


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 1
Beğendim : 12
12

1

mehmet tarafından 4 ay önce eklendi07-04-2017 9:50:22

sayın valim bir an önce imar planı askıya çıkmalı.bir sürü inşaat ustamız il dışına çalışmaya gidiyor.bunların burada kalıp çalışması için imar planının çıkması lazım ve yeni inşaat sahalarının açılması gerekiyor.saygılarımla...


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 0
Beğendim : 13
13

0

cevdet tarafından 4 ay önce eklendi07-04-2017 23:29:34

toki alması gereken yerleri almayıp gidip petrol ofislerini yurtları boş arsaları alıp adamlarına rand sağlıyor oturduğum bina eski ve depereme dayanıklı değil depremde bina üzerimize cöker toki gül apartmanı projeye dahil etmemiş


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 0
Beğendim : 13
13

0

Fırat Mahallesi Sakini tarafından 4 ay önce eklendi08-04-2017 15:40:22

Sayın valim Allah seni ağrının başından eksik etmesin inşallah sürekli ağrıda olursun


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 2
Beğendim : 11
11

2

yılmaz tarafından 4 ay önce eklendi13-04-2017 13:18:38

sayın valim
dün akşam bir ev ziyaretınizde ordaydım yüce allah sizleri başımızda eksik etmesın sayın valım altı gön önce 240 ad çörök bina bahsi yıkılacakmiş acaba ibrahim çeçen ilk öğr okul karşisı çok eski baya genış arsalı hala pancar tartı kantarları duryor sayın valım o civar dahil mi bekliyoruz inşllah her yapacağınız iş ağrıya eser kalacaktır saygılar hürmetler yolunuz açık olsun inşallah


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 0
Beğendim : 7
7

0

birisi tarafından 4 ay önce eklendi14-04-2017 16:15:14

sayın valim hurdailar şehir dişına çıksalar açık oto pazarı inan mukemel olacak yeni sanayı kurulmasi dahada şehirımız gelışır sayğılarımla hürmetler


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 0
Beğendim : 2
2

0

Diğer Ağrı Haberleri
Etiketler