Bitlis Sanat Merkezi için protokol imzalandı

BİTLİS - Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca yaptırılan ve Bitlis Belediyesine devredilen kültür merkezinin, sanat merkezine dönüştürülmesi için protokol imzalandı.Bitlis Valisi Ahmet Çınar'ın...

BİTLİS - Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca yaptırılan ve Bitlis Belediyesine devredilen kültür merkezinin, sanat merkezine dönüştürülmesi için protokol imzalandı.

Bitlis Valisi Ahmet Çınar'ın makamında düzenlenen toplantının ardından Vali Yardımcısı Kamil Güzel, İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, Kültür ve Turizm Müdür Vekili Şahin Koçi, Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Şube Başkanı Muzaffer Ahlat, protokolü imzaladı.

Vali Çınar, gazetecilere yaptığı açıklamada, TOKİ'nin yaptığı kültür merkezinin sanat merkezine dönüştürüleceğini ve burada sanatçıların yetiştirilerek ilin sanatına katkı sunacaklarını söyledi.

TOKİ'nin, şehrin gelişme bölgesi olan Rahva mevkisinde inşa ettiği kültür merkezinde 400 kişilik konferans ve konser salonu ile Tiyatro sahneni bulunduğunu ifade eden Çınar, şöyle konuştu:

"Böyle bir kültür merkezimiz var. Milli Eğitim ile Kültür ve Turizm müdürlüklerimiz ile şehrin her zaman tanıtımına ve eğitimine katkılar sağlayan BETAV ve Bitlis Belediyesi olarak müşterek bir protokole imza atacağız. Oradaki kültür merkezini 'Bitlis Sanat Merkezi' haline çeviriyoruz. Güzel sanatların her alanında orada eğitimler verilecek. İlgi duyan bütün insanlarımızı orada buluşturacağız. Herkes bir koordine ve işbirliği halinde üzerine düşeni yapacak. Orada Gençlerimize ve öğrencilerimize eğitim vereceğiz. Bu şehrin kültür sanat hayatında bir canlılık meydana gelecek. Hazır salonu da olduğu için eğitim almış belli bir seviyeye gelenler için sanatlarını icra edebilecekleri bir alan oluşuyor. Burası sanatçıların sanatlarını icra edebilecekleri uygun bir mekan haline getirilecek."(AA)

Diğer Bitlis Haberleri
Mutki'de KÖYDES toplantısı

Mutki'de KÖYDES toplantısı

BİTLİS - Bitlis'in Mutki Kaymakamı Mehmet Kılıç başkanlığında KÖYDES toplantısı yapıldı.Toplantıda, 2017 yılının genel bir değerlendirmesi yapılırken, 2018
Vali Ustaoğlu'ndan Mutki'ye ziyaret

Vali Ustaoğlu'ndan Mutki'ye ziyaret

BİTLİS - Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Mutki ilçesinde çeşitli temaslarda bulundu.Hükümet konağı önünde Mutki Kaymakamı Mehmet Kılıç ve kurum amirleri
Etiketler