Tendürek Geçidi'nde mahsur kalan yolcular kurtarıldı

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van'ın Çaldıran ilçelerini birbirine bağlayan Tendürek Geçidi'nde kar yağışı ve tipi nedeniyle mahsur kalan sürücü, yolcu ve araçlar, ekiplerce yolun trafiğe açılmasının ardından kurtarıldı.Doğu Anadolu Bölgesi

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van'ın Çaldıran ilçelerini birbirine bağlayan Tendürek Geçidi'nde Kar yağışı ve tipi nedeniyle mahsur kalan sürücü, yolcu ve araçlar, ekiplerce yolun trafiğe açılmasının ardından kurtarıldı.

Doğu Anadolu Bölgesi genelinde 2 gündür etkili olan kar yağışı ve tipi, gece saatlerinde, Tendürek Geçidi'nin Somkaya ve Gülizar köyü mevkilerinde, çok sayıda araç ile bu araçlardaki yolcuların mahsur kalmasına neden oldu.

Karayolları ekipleri, yaptıkları yoğun çalışma sonucu Tendürek Geçidi'ni kardan temizledi.

Bölgede geceyi araçlarında geçirmek zorunda kalan yolcular ve sürücüler kurtarılırken yolda da ulaşım yeniden sağlandı.(AA)

Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri
Etiketler

Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.