18.03.2017 Saat: 21:56

Tendürek Geçidi'nde kar yağışı ve tipi

AĞRI - Doğu Anadolu'da etkili olan kar yağışı ve tipi yüzünden Tendürek Geçidi'nde çok sayıda araç ve yolcu, yolda mahsur kaldı.Bölgede dünden itibaren

Tendürek Geçidi'nde kar yağışı ve tipi - Ağrı Doğubayazıt Haberleri

AĞRI - Doğu Anadolu'da etkili olan Kar yağışı ve tipi yüzünden Tendürek Geçidi'nde çok sayıda araç ve yolcu, yolda mahsur kaldı.

Bölgede dünden itibaren etkisini gösteren kar yağışı, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi ile Van'ın Çaldıran ilçesini birbirine bağlayan Tendürek Geçidi'nde akşam saatlerinde tipiye dönüştü.

Geçidin Somkaya rampası ve Gülizar köyü mevkilerinde yoğun şekilde etkili olan tipi sebebiyle ilerleyemeyen tır ve yolcu minibüslerinin de aralarında yer aldığı çok sayıda araç yolda mahsur kaldı.

Olumsuz Hava koşulları sebebiyle zincirsiz ve ağır tonajlı araçların geçişine izin verilmeyen Tendürek Geçidi'nde, yolda kalan sürücüler ve yolcuların kurtarılması amacıyla karayolları ekiplerince çalışma başlatıldı.

Tır sürücülerinden Murat Erdem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, zincir takmadığından dolayı Somkaya rampasını çıkamadığını söyledi.

Erdem, "Karayolları ekiplerini aradık şu an geçidin öteki tarafı olan Gülizar köyü mevkisinde çalışıyorlarmış. Ekipler gelmeden buradan çıkmamız mümkün görünmüyor." dedi.

Sürücülerden Davut Kasap da tipinin aniden bastırdığını ve hazırlıksız yakalandıklarını söyleyerek, "Sabah da buradan geçtik, yolda çok fazla kar yoktu. Tedbirsiz yakalandık. Diğer arkadaşlar da geçidin öteki kısmında yolda kaldılar." diye konuştu.

Ekiplerin bölgede mahsur kalan yolcu ve araçları kurtarma ve karla mücadele çalışması devam ediyor.(AA)

Doğu Anadolu'daki kar yağışı - AĞRI1

Doğu Anadolu'daki kar yağışı - AĞRI2

Doğu Anadolu'daki kar yağışı - AĞRI3

Doğu Anadolu'daki kar yağışı - AĞRI4

Doğu Anadolu'daki kar yağışı - AĞRI5

Doğu Anadolu'daki kar yağışı - AĞRI6

Doğu Anadolu'daki kar yağışı - AĞRI7

Doğu Anadolu'daki kar yağışı - AĞRI8

Doğu Anadolu'daki kar yağışı - AĞRI9

Doğu Anadolu'daki kar yağışı - AĞRI10

Etiketler
Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri
Kaymakam vatandaşlara Aşure dağıttı
AĞRI - Taşlıçay Kaymakamlığı tarafından düzenlenen aşure etkinliğinde Kaymakam Enver Özderin vatandaşlara aşure ikramında bulundu.Merkez Camii bahçesinde
Ağrı'da ev yangını
AĞRI - Ağrı'da çıkan yangında bir ev kullanılmaz hale geldi.Alınan bilgiye göre, Yüzüncü Yıl Mahallesi 1266 Sokak'ta Salih Efe'ye ait ahşap evde, henüz