Hamur'da 14 Mart Dünya Pi Günü Kutlandı

AĞRI – Ağrı’nın Hamur Yatılı Bölge Okulu (YBO) tarafından 14 Mart Dünya Pi günü etkinliği düzenlendi.Okulda düzenlenen etkinlikte öğrenciler Pİ sayısıyla ilgili şarkıları söyledi, video sunumu yapıldı.Pi pastasını kesen ilçe Milli Eğitim Müdürü Kaya

AĞRI – Ağrı’nın Hamur Yatılı Bölge Okulu (YBO) tarafından "14 Mart Dünya Pi" günü etkinliği düzenlendi.

Okulda düzenlenen etkinlikte öğrenciler Pİ sayısıyla ilgili şarkıları söyledi, video sunumu yapıldı.

Pi pastasını kesen ilçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç "Matematiğin böyle güzel anlatıldığı etkinlikleri çok önemli görüyorum. Pi sayısının virgülden sonraki rakamlarının gizemi ve çalışmaların tarihçesini bir kez daha öğrenme fırsatı bulduk bugün. İnanıyorum ki burada bulunan öğrencilerimiz hayat boyu Pi sayısını unutmayacaklar ve Matematik dersini daha çok sevecekler" dedi.

Programa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç, Şube Müdürleri Mehmet Demir ile Necati Taşdemir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Öner, okul müdürü Erkan Bozkuş, okulun yönetici, öğretmen ve öğrencileri katıldı.

hamur pi sayısı etkinliği2

hamur pi sayısı etkinliği3

hamur pi sayısı etkinliği4

hamur pi sayısı etkinliği5

hamur pi sayısı etkinliği6

hamur pi sayısı etkinliği7

hamur pi sayısı etkinliği8

hamur pi sayısı etkinliği9

Diğer Ağrı Hamur Haberleri
Etiketler

Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.