15.03.2017 Saat: 09:34

Ağrılı kaynak ustası "kar savurma makinesi" yaptı

Ağrı

AĞRI - Ağrı'da kendi imkanları ile Kar savurma makinesi üreten kaynak ustası İbrahim Özelçi, işini büyüterek iş arayanlara istihdam sağlamak istiyor.

Kışın ağır geçtiği kentlerden biri olan Ağrı'daki iş yerinde kaynak ustalığı yapan İbrahim Özelçi, kar ve tipi nedeniyle kapanan yolları açmak için traktöre takılabilen bir kar savurma makinesi yapmaya karar verdi.

Bir süre sonra iş yerinde kendi çabaları ile traktöre monte edilebilen kar savurma makinesini yapan Özelçi, destek verilmesi durumunda seri üretime geçerek birçok kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor.

Özelçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgenin 6 Ay kar altında kaldığını ve şuana kadar 4 tane kar savurma makinesi üretip sattığını belirten Özelçi, "İsteğe bağlı her türlü traktöre göre kar savurma makinesi siparişi alıyoruz. Mevcut iş yerimde demirleri kesmek ve doğramak için makinelerim eksik olduğu için, kesmem gereken demirleri Konya'ya götürüyorum." dedi.

Piyasadaki kar savurma makinelerinin yarı fiyatına üretim yaptığını belirten Özelçi, şöyle konuştu:

"Eğer maddi imkanım olursa satışı ve piyasa değeri yaklaşık 40 bin TL olan bu makineyi 25 bin TL'den piyasaya sunmayı planlıyorum. Malzememiz eksik olmazsa iş yerindeki 2 çalışanımla haftada bir tane makine üretebiliyoruz. Sattığım tüm makinelere 2 yıl servis garantisi veriyorum. Ücretsiz şekilde her türlü arızayı kendim gidererek müşteri memnuniyeti için onarıyorum."

- 20 kişiye istihdam

Bölgedeki istihdama katkı sunmayı da hedeflediğini kaydeden Özelçi, "Hedefim işimi büyütüp en az 20 kişiye istihdam sağlamak. İlçemdeki işsizliğe azda olsa katkı sağlamak amacındayım. Devlet büyüklerimizin de yardımıyla en az 20 kişinin çalışabileceği bir iş yeri açmayı planlıyorum." dedi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde (AİÇÜ) görevli iş makinesi operatörü Ömer Tosun da Özelçi'den aldıkları kar savurma makinesinden çok memnun kaldıklarını söyledi.

Bölgede kar yağışının fazla olduğuna işaret eden Tosun, "AİÇÜ yönetiminin almış olduğu karar ile ustamız İbrahim Özelçi'nin yerli üretimi olan kar savurma makinesinden aldık. Deneme ve test sürüşlerini yaptım. Çok güzel, güçlü ayrıca servis sıkıntısı olmayan bir makine." diye konuştu(AA)

Ağrılı kaynak ustası kar savurma makinesi yaptı1

Ağrılı kaynak ustası kar savurma makinesi yaptı2

Ağrılı kaynak ustası kar savurma makinesi yaptı3

Ağrılı kaynak ustası kar savurma makinesi yaptı4

Ağrılı kaynak ustası kar savurma makinesi yaptı5

Ağrılı kaynak ustası kar savurma makinesi yaptı6

Ağrılı kaynak ustası kar savurma makinesi yaptı7

Ağrılı kaynak ustası kar savurma makinesi yaptı8

Ağrılı kaynak ustası kar savurma makinesi yaptı9

Etiketler

Haber Yorumları

ağrılı tarafından 7 ay önce eklendi16-03-2017 8:40:34

ustamızı tebrik ediyorum. kosgeb vb destek kurumlarına başvurarak sanayide büyük bir işletme ve ekipman desteğinden faydalanmalıdır bir an önce


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 1
Beğendim : 8
8

1

Diğer Ağrı Haberleri
Ağrı'da ev yangını
Ağrı'da ev yangını
AĞRI - Ağrı'da çıkan yangında bir ev kullanılmaz hale geldi.Alınan bilgiye göre, Yüzüncü Yıl Mahallesi 1266 Sokak'ta Salih Efe'ye ait ahşap
Eleşkirt'te trafik kazası: 1 yaralı
Eleşkirt'te trafik kazası: 1 yaralı
AĞRI - Ağrı'nın Eleşkirt İlçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.Alınan bilgiye göre, Nihat Demir yönetimindeki 01 YR 444 plakalı