14.02.2017 Saat: 18:58 | Son Güncelleme: 14.02.2017 Saat: 18:58

ASTOP'a ziyaretler

AĞRI - TBMM 24.Dönem Ağrı AK Parti Milletvekili Ekrem Çelebi,Ağrı Sivil Toplum Platformu'na (ASTOP) hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.Kentte 52 sivil toplum örgütünün bir araya gelerek oluşturduğu ASTOP'u ziyaret eden Çelebi ve beraberindeki AK...

AĞRI - TBMM 24. Dönem Ağrı AK Parti Milletvekili Ekrem Çelebi, Ağrı Sivil Toplum Platformu'na (ASTOP) hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kentte 52 sivil toplum örgütünün bir araya gelerek oluşturduğu ASTOP'u ziyaret eden Çelebi ve beraberindeki AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören ile AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, ASTOP Genel Kurulu'nda Başkan seçilen Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saim Alpaslan'a, yeni görevinde başarılar diledi.

Çelebi, yaptığı açıklamada, sivil toplum örgütlerinin tek çatı altında toplanarak ASTOP'u oluşturmasının önemli olduğunu söyledi.

ASTOP birlik ve beraberliğin göstergesi olduğunu ifade eden Çelebi, "Birçok ilde platformlar ortak hareket ederek, siyasete ve bürokrasiye destek verip, onlara yol göstermektedir. Ağrı'da gerçekleşen bu oluşum ile kentin önemli bir eksikliğinin giderildiğini düşünüyorum. İnşallah Ağrı için önemli işlere imza atarsınız." dedi

AK Parti'nin sivil toplum kuruluşlarını desteklediğini belirten Çelebi, şöyle konuştu:

"Bir dönem AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. Bu platformların şehirlere önemli katkılar sunduğunu yerinde gördüm ve inceledim. 2002 yılından bu yanadır AK Parti, sivil toplum örgütlerimizi güçlendirecek bir çok adım attı. Dernekler yönetmeliğinde birçok iyileştirmeler getirdi. Bakanlıklarımız nezdinde sivil toplum örgütlerimizi kapsayan birçok proje çağrıları açıldı. Bununla birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, birçok sivil toplum örgütünün programlarına katılarak, hem programları onurlandırdı hem de onların dertlerini dinleyerek çözümler üretti."(AA)

Diğer Ağrı Haberleri
Etiketler