Çiftçi borçlarına erteleme kararı

BİNGÖL - Bingöl Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaarslan, "Hükumetimizin çiftçi borçlarını öteleme kararı çiftçiye rahat nefes aldıracak." dedi.Karaarslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, hükumetin...

BİNGÖL - Bingöl Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaarslan, "Hükumetimizin çiftçi borçlarını öteleme kararı çiftçiye rahat nefes aldıracak." dedi.

Karaarslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, hükumetin doğal afetlerden dolayı zarar gören çiftçilerin borçlarının öteleneceği kararını almasının çiftçiler için sevindirici olduğunu söyledi.

Karaarslan, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un, "Çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri'ne olan borçları yeniden yapılandırılacak, yani ötelenecektir." ifadelerinin çiftçiler için bir müjde olduğunu kaydetti.

Borç erteleme kararının çiftçilere büyük kolaylık sağlayacağını kaydeden Kaaraarslan, "Hükumetimizin bu kararı ile çiftçilerimiz rahat nefes alacak, yeni ürünler ekerek ülkedeki üretime büyük katkı sağlayacaktır. Çiftçilerin rahat etmesi üretimi de arttıracaktır." şeklinde konuştu.(AA)

Haber Yorumları

Serkan tarafından 7 ay önce eklendi14-02-2017 14:39:23

İçerisinde olduğumuz şu ekonominin kötü günlerinde böyle sevindirici haberlerin olması çiftçi ve girişimci vatandaşlarımız adına gelmesi bizleri de mutlu etmekte.
http://jetpara.net/category/kredi-notu/


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 1
Beğendim : 2
2

1

Diğer Bingöl Haberleri
Bingöl'de “Kardeş Şehirler Projesi”

Bingöl'de “Kardeş Şehirler Projesi”

BİNGÖL - Bingöl'de İçişleri Bakanlığı himayesinde yürütülen "Kardeş Şehirler Projesi" kapsamında Gümüşhane-Bingöl Buluşması etkinliği düzenlendi.Bingöl'de
Karlıova'da köy yolları asfaltlandı

Karlıova'da köy yolları asfaltlandı

BİNGÖL - Karlıova ilçesinde 9 köy yolu asfaltlandı.Karlıova İlçe Özel İdare Müdürü Bayram Sümbül, yaptığı açıklamada, ilçede 2017 yılı yatırım programına
Etiketler

Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.