HABERİN VİDEOSU

06.02.2017 Saat: 15:57 | Son Güncelleme: 06.02.2017 Saat: 15:57

Ağrı'da 2016 yılı değerlendirme toplantısı

AĞRI - Ağrı Valisi Musa Işın, "Nasıl ki FETÖ terör örgütü Müslümanları temsil etmiyorsa, PKK terör örgütü de aynı şekilde Kürtleri temsil etmiyor." dediAğrı İbrahim Çeçen Üniversitesi.

Ağrı'da 2016 yılı değerlendirme toplantısı - Ağrı Haberleri

Ağrı

AĞRI - Ağrı Valisi Musa Işın, "Nasıl ki FETÖ terör örgütü Müslümanları temsil etmiyorsa, PKK terör örgütü de aynı şekilde Kürtleri temsil etmiyor." dedi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Konukevi'nde düzenlenen 2016 değerlendirme toplantısında konuşan Işın, geçen sene kentte toplam 2 milyar 800 milyon lira yatırım yapıldığını söyledi.

Terör örgütü PKK'nın 32 yıldır bölücülük faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten Işın, Kürtlerin bu süre zarfında, yürütülen propagandalara rağmen sorunun parçası haline gelmediğini vurguladı.

Terör örgütünün son zamanlarda Ağrı'da da huzuru bozmaya çalıştığını anlatan Işın, şöyle konuştu:

"Ama hep beraber bu melanet yuvasını burada katletmeye gayret gösterdik ve muvaffak olduk. Gelin hep beraber bu terör örgütün ve uzantısının ilimizde cirit atmasına fırsat vermeyelim. Bunlar bütün mukaddes değerlerimize düşman. Bunlar Kürt değildir, bunu bilelim. PKK, DEAŞ, FETÖ, El Nusra, El Kaide, her ne zıkkım varsa hepsi bu bölgede Müslümanları öldürmek için tezgahlanmış, Batı ülkeleri tarafından taşeron olarak kullanılan terör örgütleridir. Biz 15 Temmuz'da ülkemizi, vatanımızı ipten aldık. Bu halk, bu millet, bu terör örgütünü o gece tarih sahnesinden sildi. Aynı şekilde PKK'yı da silmek zorundayız. Nasıl ki DEAŞ, IŞİD terör örgütü Müslümanları temsil etmiyorsa, nasıl FETÖ terör örgütü Müslümanları temsil etmiyorsa, PKK terör örgütü de aynı şekilde Kürtleri temsil etmiyor."

Terör örgütü PKK'nın dış güçler tarafından beslendiğine işaret eden Işın, "PKK'nın silah fabrikası mı var? Hayır. Merkez Bankası mı var? Hayır. Peki 32 yıldır bu silahlar, bu paralar nereden geliyor? Yakaladıklarımızın üzerinde 10-15 bin dolar çıkıyor. İstanbul'da gece kulübünde katliam yapan teröristin üzerinden 194 bin dolar çıktı." dedi.

Bölgedeki her devletin birden fazla terör örgütüyle mücadele ettiğini dile getiren Işın, "Bu terör örgütlerinin tümü Müslümanları katletmek için vardır. Biz Hrıstiyan aleminde insanlar öldürülsün demiyoruz. Ama ne hikmetse PKK, DEAŞ, IŞİD, El Kaide, El Şebab, Boko Haram, Müslümanları öldürüyor." diye konuştu.

Vali Işın, "Bu milletin ferasetiyle Kürt kardeşlerimiz de vatandaşlarımız da Allah'a çok şükür, PKK'nın ne mal olduğunu anladı, desteğini çekti. Biz mahremimize el uzatan her kimse bu eli kıracağız. Canımız pahasına Kürtlerin güzel haysiyetlerinin yok olmasına fırsat vermeyeceğiz. PKK esas itibarıyla Kürtleri dinsizleştirmek istiyor." ifadelerini kullandı.

Çocukların, gençlerin, kadınların terör örgütünden uzak tutulmasını isteyen Işın, "Huzurumuz yerinde olduktan sonra hiç kimse belimizi bükemeyecektir." dedi.(AA)

PKK terör örgütü Kürtleri temsil etmiyor1

PKK terör örgütü Kürtleri temsil etmiyor2

PKK terör örgütü Kürtleri temsil etmiyor3

ağrı 2016 yatırım toplantı1

ağrı yatırım toplantı2

ağrı yatırım toplantı3

ağrı yatırım toplantı4

ağrı yatırım toplantı5

ağrı yatırım toplantı6

ağrı yatırım toplantı7

ağrı yatırım toplantı8

ağrı yatırım toplantı9

Etiketler

Haber Yorumları

Prof.DR. Ahmet TURAN. tarafından 8 ay önce eklendi07-02-2017 0:46:41

Allah Vali beyden razı olsun. Ağrı nın gerçek bir evladı. Allah Ebeden razı olsun. Valimizle gurur duyuyoruz.


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 1
Beğendim : 13
13

1

kaya arslan tarafından 8 ay önce eklendi09-02-2017 16:01:59

sayin valim...ah ah keşke kayyum olarak belediyeye atansada millet hizmet görse.


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 0
Beğendim : 4
4

0

Abdulnur_blgci tarafından 8 ay önce eklendi11-02-2017 11:13:45

Senle gurur duyuyoruz.Dualarımız seninle VALİM.ALLAH Yar ve yardımcın olsun..


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 0
Beğendim : 2
2

0

Diğer Ağrı Haberleri
Kendi çabasıyla 11 el sanatı öğrendi
AĞRI - ORHAN GÜNGÖR - Ağrılı 25 yaşındaki Pınar Ömür Ekelik, kendi çabasıyla öğrenerek ürettiği filoğrafi, kaligrafi, hat sanatı, su kabağı sanatı, kara