10.01.2017 Saat: 16:24

AKADAP "15 Temmuz"u konferanslarla anlatacak

AĞRI - Ağrı Kardeşlik ve Dayanışma Platformunca (AKADAP), "Ağrı'da 15 Temmuz öncesi ve sonrası" konulu konferans dizisi düzenleneceği bildirildi.AKADAP, 2017 yılının ilk toplantısını İlim.

AKADAP "15 Temmuz"u konferanslarla anlatacak - Ağrı Haberleri

Ağrı

AĞRI - Ağrı Kardeşlik ve Dayanışma Platformunca (AKADAP), "Ağrı'da 15 Temmuz öncesi ve sonrası" konulu konferans dizisi düzenleneceği bildirildi. AKADAP, 2017 yılının ilk toplantısını İlim Yayma Cemiyeti'nde yaptı.

Platform Genel Sekreteri Kerem Engin, yaptığı açıklamada, 15 Temmuz hain darbe girişimi konusunda toplumsal hafızanın Canlı tutulması adına çeşitli etkinlikler yapmaya karar verdiklerini söyledi.

Bu amaçla Ağrı merkez ve 7 ilçesinde "Ağrı'da 15 Temmuz öncesi ve sonrası" konulu konferanslar dizisi düzenleyeceklerini belirten Engin, şunları kaydetti:

"15 Temmuz öncesinde bir dizi olaylarla başlayan darbe girişimi ve sonrasında devam eden olaylar, 15 Temmuz'da bir halkın uyanışı ile emellerini gerçekleştiremeyen şer odaklarının bir nevi intikam almak için bütün gayretleriyle saldırdıklarını göstermektedir. Programın konukları ve içeriği ilerideki günlerde belli olacak. Konferansların finalini merkezde yapacağız. Bu konudaki diğer çalışmalar ve komisyonlarımızın hali hazırda üzerinde çalıştığı projeleri de çalışmalar bittiğinde inşallah kamuoyu ile paylaşacağız."(AA)

AKADAP 15 Temmuzu konferanslarla anlatacak 1

AKADAP 15 Temmuzu konferanslarla anlatacak 2

Etiketler
Diğer Ağrı Haberleri
Eleşkirt'te kurum amirleri toplantısı
AĞRI - Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde kurum amirleri toplantısı yapıldı.Eleşkirt Kaymakamlığı toplantı salonunda, Kaymakam Gülhani Ozan Sarı başkanlığında
Ağrılı sporculara malzeme desteği
AĞRI - Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ağrı'da faaliyet gösteren 32 kulübe malzeme yardımında bulundu.Ağrı Valiliği önünde gerçekleştirilen malzeme dağıtım