10.01.2017 Saat: 13:29 | Son Güncelleme: 10.01.2017 Saat: 13:29

Doğubayazıt'da doğal gaz sevinci

AĞRI - Ağrı il merkezi ve Doğubayazıt ilçesinde doğal gaz dağıtımı için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından düzenlenen lisans ihalesi ilçede memnuniyetle karşılandı.Doğubayazıt Kaymakamı Ulaş Akhan,AA muhabirine yaptığı...

AĞRI - Ağrı il merkezi ve Doğubayazıt ilçesinde doğal Gaz dağıtımı için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından düzenlenen lisans ihalesi ilçede memnuniyetle karşılandı.

Doğubayazıt Kaymakamı Ulaş Akhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğalgaz ile Doğubayazıt'ın daha modern bir hayata adım atacağının belirtti.

Doğubayazıtlıların evlatlarına daha temiz bir çevre bırakmanın gururunu yaşayacaklarını anlatan Akhan,"Yakılan kömür nedeniyle ilçenin üzerini kaplayan gri Hava doğalgaz sayesinde ortadan kalkacak, hepimiz daha iyi nefes alacağız. Modern hayatın Batı'ya getirdiği avantajlardan Doğu'daki insanlarımız da faydalanacak. Okullarımızın ısınma sorunları ortadan kalkacak. Hastanelerimiz daha sağlıklı, daha temiz ısınacak." dedi.

Doğubayazıt İlçe Sağlık Müdürü Kasra Muhtar da, doğalgazın sağlık açısından Doğubayazıtlılara birçok fayda sağlayacağını belirtti.

Otel işletmecisi Halis Yardımcı da, doğal gaz haberine çok sevindiklerini belirterek, "Doğal gazı ilçemize kazandıran herkese çok teşekkür ederiz. İlçemizin üzerini kaplayan kirli hava bu sayede ortadan kalkacak ve güneş Doğu'dan daha güzel doğacak." dedi.

İlçede esnaflık yapan Yakup Yardımcı da dört gözle bu haberi beklediklerini söyledi.

Doğal gaz hattının, Doğubayazıt'tan geçtiğini anımsatan Yardımcı, "Maalesef biz Doğubayazıtlılar olarak bundan faydalanamıyoruz. İlçe genelinde kömür yakıldığından Doğu'nun en güzel yerinde her sabah kirli bir havayla uyanıyoruz. Artık inşallah bu doğal gazla birlikte temiz havaya kavuşacağız. AK Parti Ağrı Milletvekilimiz Cesim Gökçe'ye de doğalgazın ilçemize kazandırılması için yaptığı girişimlerden dolayı teşekkür ediyoruz." dedi.

Esnaflardan İshak Yıldız da, sobalı evde yaşamanın zorluklarına değinerek, "Biz şu an sobalı evde yaşıyoruz. Ancak evin bir tek odası ısınıyor. Çocuklarımız sürekli hasta oluyor. Daha yeni 200-300 lira ilaç masrafı yaptık. Doğal gazın gelmesiyle inşallah daha rahat ısınacağız." dedi.(AA)

Doğubayazıt'da doğal gaz sevinci2

Doğubayazıt'da doğal gaz sevinci3

Doğubayazıt'da doğal gaz sevinci4

Doğubayazıt'da doğal gaz sevinci5

Diğer Ağrı Haberleri
Etiketler