07.01.2017 Saat: 20:14

JAK timlerinden şehitler için meşaleli kayak gösterisi

Kars - Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, Sarıkamış Harekatı'nın 102.yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri meşaleli kayak gösterisi yaptı.İlçedeki Cıbıltepe.

JAK timlerinden şehitler için meşaleli kayak gösterisi - Kars Haberleri

Kars

Kars - Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, Sarıkamış Harekatı'nın 102. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri meşaleli kayak gösterisi yaptı.

İlçedeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde düzenlenen meşaleli kayak gösterisinde, JAK timleri ellerindeki meşalelerle zirveden inerek, kayak merkezinin pistinde demirden yazılan "Ruhunuz şad olsun" yazısını ateşledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, izledikleri meşaleli gösterinin ardından katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bakan Arslan, gösteri sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, canını vatan için düşünmeden feda eden ecdada ve onların torunlarına rahmet dilediğini söyledi.

Ecdattan aldıkları emaneti birlik ve beraberlik içerisinde gelecek nesillere teslim edeceklerini vurgulayan Arslan, şöyle konuştu:

"Gençliğimizin, ecdadın bu ülkeyi ne kadar zor şartlarda vatan yaptığını ve vatan olarak bıraktığını bilmelerini, algılamalarını ve bu algıyla da geleceği kurmalarını istiyoruz. Nitekim bunu gençlere iyi aşıladığımızı düşünüyoruz. 15 Temmuz'da gençler millet olma şuuruyla sokaklara çıktılar ve 'Ecdad nasıl şehit olmuş, bu vatanı bu toprakları bize yurt olarak bırakmışsa biz de bunu gelecek nesillere taşıyacağız' dediler. Ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. İnşallah biz de onlardan aldığımız emaneti gelecek nesillere birlik ve beraberlik içerisinde teslim edeceğiz."

Kayak gösterisini, Kars Valisi Rahmi Doğan, Ardahan Valisi İbrahim Özefe, AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beğribey, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman'ın yanı sıra Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında şehit olanların yakınları, gaziler ve çok sayıda vatandaş da izledi.(AA)

JAK timlerinden şehitler için meşaleli kayak gösterisi - ERZURUM1

JAK timlerinden şehitler için meşaleli kayak gösterisi - ERZURUM2

JAK timlerinden şehitler için meşaleli kayak gösterisi - ERZURUM3

JAK timlerinden şehitler için meşaleli kayak gösterisi - ERZURUM4

JAK timlerinden şehitler için meşaleli kayak gösterisi - ERZURUM5

JAK timlerinden şehitler için meşaleli kayak gösterisi - ERZURUM6

Etiketler
Diğer Kars Haberleri
Kars'ta soğuk hava
KARS - Doğu Anadolu Bölgesi'nde yüksek kesimlere yağan karın ardından soğuk hava etkili oluyor.Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yüksek kesimlere kar yağdı.Gece
Kars'ta kaçakçılık operasyonu
KARS - Kars'ta düzenlenen operasyonda gümrük kaçağı 98 cep telefonu ele geçirildi.İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi
Kars'ta kaçak sigara operasyonu
KARS - Kars'ta kaçakçılık yapanlara yönelik düzenlenen operasyonda, kaçak sigara, nargile tütünü ve puro ele geçirildi.Kaçakçılık ve Organize Suçlarla
Sarıkamış'ta alt yapı çalışmaları
KARS - Sarıkamış Belediye Başkanlığınca, iki yıldır devam eden kanalizasyon şebeke hattı çalışmalarının sonuna gelindi.Belediye Başkanı Göksal Toksoy,
Kars'ta şüpheli ölüm
KARS - Kars'ta bir kişi aracında ölü bulundu.Dereiçi Mahallesi'ndeki boş arazide otomobilde hareketsiz birini gören vatandaşlar durumu polis ve