05.01.2017 Saat: 13:24

Kuşlar aç kalmasın diye doğaya yem bıktılar

Kuşlar aç kalmasın diye doğaya yem bıktılar

Doğubayazıt

AĞRI - Doğubayazıt Rıza Ertuğrul Eryılmaz Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri olumsuz Hava koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken kuşlar için doğaya yem bıraktı.

Doğubayazıt Rıza Ertuğrul Eryılmaz Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında "Bizim memleketimizde kuşlar aç kalamaz" sloganıyla başlatmış oldukları çalışmayla Kar yağışı nedeniyle yem bulmada sıkıntı yaşayan kanatlı hayvanlar için okulun bahçesine, etrafına ve duvarlarına yem bıraktı.

Evlerinde imkanları doğrultusunda buğday, arpa, yem ve Ekmek kırıntılarını getiren öğrenciler kış koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken kuşlar için yemleme çalışması yapıyor.

Her Gün düzenli getirdikleri yemleri okuldaki bir alanda biriktiren öğrenciler, projenin kar eriyinceye kadar devam edeceğini söylediler.

Kuşlar aç kalmasın diye doğaya yem bıktılar1

Kuşlar aç kalmasın diye doğaya yem bıktılar2

Kuşlar aç kalmasın diye doğaya yem bıktılar3

Kuşlar aç kalmasın diye doğaya yem bıktılar4

Kuşlar aç kalmasın diye doğaya yem bıktılar5

Etiketler
Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri
Kaymakam vatandaşlara Aşure dağıttı
AĞRI - Taşlıçay Kaymakamlığı tarafından düzenlenen aşure etkinliğinde Kaymakam Enver Özderin vatandaşlara aşure ikramında bulundu.Merkez Camii bahçesinde
Ağrı'da ev yangını
AĞRI - Ağrı'da çıkan yangında bir ev kullanılmaz hale geldi.Alınan bilgiye göre, Yüzüncü Yıl Mahallesi 1266 Sokak'ta Salih Efe'ye ait ahşap evde, henüz