28.12.2016 Saat: 18:56

"Halep'te İnsanlık Ölmesin" Kampanyası

Eleşkirt

AĞRI - Eleşkirt ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı öncülüğünde "Halep'te İnsanlık Ölmesin" sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında yardım toplama çalışmaları başladı.

Eleşkirt İlçe Müftüsü Sait Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye'de yaşanan insanlık dramında mağdur olan Halep halkının ihtiyaçlarının karşılanması için yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.

Katılıma yoğun katılım olduğunu belirten Yıldız, "Toplanılan yardımlar Halepli kardeşlerimize gönderilecek. Bir haftadır başlatmış olduğumuz bu kampanyada, bir tır gıda, battaniye, soba, odun, kömür ve diğer ihtiyaç malzemeleri toplandı. Tüm ilçelerden gelen yardımlar Ağrı'da giyecek ve gıda olarak ayrılacak ve Haleplilere doğru yola çıkacak." dedi.

Eleşkirt Diyanet-Sen İlçe Başkanı Zekeriya Ezer ise müminlere birlik oldukları müddetçe müminlere bir zeval gelmeyeceğini dile getirdi.

"Bir müminin sıkıntısı tüm müminlerin sıkıntısıdır." diyen Ezer, "Bugün Halep'teki insanlar Ekmek bulamıyorsa biz burada tok olarak yatıyorsak Allah'ın bunun hesabını bize soracağını da biliyoruz . Bu şuurla çıktık yolla. Tüm Eleşkirt halkına ve bize katkı veren herkese teşekkür ediyoruz." ifadesinde bulundu.(AA)

Halep'te İnsanlık Ölmesin Kampanyası1

Halep'te İnsanlık Ölmesin Kampanyası2

Halep'te İnsanlık Ölmesin Kampanyası3

Halep'te İnsanlık Ölmesin Kampanyası4

Etiketler
Diğer Ağrı Eleşkirt Haberleri
Ağrı'da ev yangını
Ağrı'da ev yangını
AĞRI - Ağrı'da çıkan yangında bir ev kullanılmaz hale geldi.Alınan bilgiye göre, Yüzüncü Yıl Mahallesi 1266 Sokak'ta Salih Efe'ye ait ahşap
Eleşkirt'te trafik kazası: 1 yaralı
Eleşkirt'te trafik kazası: 1 yaralı
AĞRI - Ağrı'nın Eleşkirt İlçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.Alınan bilgiye göre, Nihat Demir yönetimindeki 01 YR 444 plakalı