Tarih: 27.12.2016 Saat: 21:54

Milletvekili Cesim Gökçe: doğalgaz Ağrı için hayırlı olsun

AĞRI - AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe,sonuçlanan doğalgaz ihalesinin Ağrı için önemli bir kazanım olduğunu belirterek,Uzun uğraşlar verdik.Ağrı için hayırlı...

AĞRI - AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, sonuçlanan doğalgaz ihalesinin Ağrı için önemli bir kazanım olduğunu belirterek, "Uzun uğraşlar verdik. Ağrı için hayırlı olsun." dedi.

Milletvekili Gökçe, Ağrı il merkeziyle Doğubayazıt ilçesi doğalgaz dağıtımı için yapılan lisans ihalesinde en düşük teklifi, kilovatsaat başına 4,460 kuruş ile Aksa Doğalgaz Dağıtım A.Ş'nin verdiğini anımsattı.

Doğalgaz ile ilgili son bir yıldır önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Gökçe, "Gerek bir önceki Başbakanımız, gerekse şu anki başbakanımızı doğalgaz konusunda birçok kez ziyaret ederek Ağrılıların beklentisini anlattık." dedi.

Önümüzdeki kış kente doğalgaz verileceğini aktaran Gökçe şöyle konuştu:

"Kamuoyunun da bildiği üzere defalarca ihale olmasına rağmen bir türlü istenilen netice alınamamıştı. Bunun önüne geçebilmek amacı ile yapılan bu ihalede ihale sonuçlanmaz ise BOTAŞ tarafından dağıtım yapılması yönündeki önerimizi de sunmuştuk. Bu öneride makul görülmüştü. Şükürler olsun nihai sonuca bugün ulaşabildik.

Ağrılı vatandaşlarımız uzun zamandır doğalgazı bekliyordu. Bugün yapılan ihalede 5 firmanın rekabetine şahitlik ettik. Bu 5 firma açık eksiltme yöntemi ile yarıştı ve en uygun teklifi Aksa Doğalgaz Dağıtım A.Ş. firması verdi. Emeklerimiz boşa gitmedi. Mutluyuz, gururluyuz. İnşallah firmanın taahhüdü ile önümüzdeki kış mevsiminde Ağrılılar doğalgazı kullanmasını hedefliyoruz."(AA)

Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri
Etiketler