Koruculardan teröre tepki konvoyu

AĞRI - Ağrı'nın Patnos ilçesinde, Türk bayrakları asılı araçlarla konvoy oluşturan korucular, Kayseri'deki terör saldırısına tepki amacıyla şehir turu attı.Patnos Şehirlerarası Otobüs Terminali önünde toplanan korucular, Türk bayrakları astıkları

AĞRI - Ağrı'nın Patnos ilçesinde, Türk bayrakları asılı araçlarla konvoy oluşturan korucular, Kayseri'deki terör saldırısına tepki amacıyla şehir turu attı.

Patnos Şehirlerarası Otobüs Terminali önünde toplanan korucular, Türk bayrakları astıkları otomobil ve minibüslerin yer aldığı yaklaşık 100 araçlık konvoy oluşturdu.

Hükumet Konağı bahçesinde bir araya gelen korucular, saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından ellerinde Türk bayrakları ile sloganlar attı.

Grup adına basın açıklaması yapan Korucubaşı Yılmaz Atabay, son zamanlarda ülkenin birlik ve beraberliğini hedef alan bu alçak terör saldırılarını Patnos halkı olarak şiddetle kınadıklarını söyledi.

Atabay, "İç ve dış mihrakların kontrolünde olan terör örgütleri ülkemizin dirliğini, düzenini ve huzurunu asla bozamayacaklardır. Döktükleri kanın bedelini misliyle ödeyeceklerdir." dedi.

Korucular daha sonra Patnos Kaymakamı Engin Yalçın'ı da makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yalçın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seferberlik çağrısına uyarak teröre tepki gösterdikleri için koruculara teşekkür etti.

Patnos halkının teröre karşı dik duruşunun kendilerine güç verdiğini belirten Engin Yalçın, "Sizin bu teröre karşı dik duruşunuz nedeniyle, terör örgütü bu saatten sonra kendilerine buralarda sığınacak bir yer bulamayacaklar." diye konuştu.

Korucular, ziyaretin ardından Türk bayrakları asılı araçlarıyla şehir turu attıktan sonra görev yerlerine döndü.(AA)

Koruculardan teröre tepki konvoyu2

Koruculardan teröre tepki konvoyu3

Koruculardan teröre tepki konvoyu4

Koruculardan teröre tepki konvoyu5

Koruculardan teröre tepki konvoyu6

Koruculardan teröre tepki konvoyu7

Koruculardan teröre tepki konvoyu8

Koruculardan teröre tepki konvoyu9

Diğer Ağrı Patnos Haberleri
Eleşkirt'te 19 Eylül Gaziler Günü

Eleşkirt'te 19 Eylül Gaziler Günü

AĞRI - Eleşkirt ilçesinde, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.Eleşkirt Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen törende, Atatürk Anıtı'na
Doğubayazıt'ta 19 Eylül Gaziler Günü

Doğubayazıt'ta 19 Eylül Gaziler Günü

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı.Gaziler Günü dolayısıyla Hükümet Konağı önünde tören düzenlendi.Törende,
Ağrı'da 19 Eylül Gaziler Günü

Ağrı'da 19 Eylül Gaziler Günü

AĞRI - Ağrı'da, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.Valilik bahçesinde düzenlenen törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunularak, saygı
Ağrı'da Ahilik Haftası etkinlikleri

Ağrı'da Ahilik Haftası etkinlikleri

AĞRI - Ağrı'da Ahilik Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.Ağrı Valiliği önünde düzenlenen törende, Ağrı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB)
Etiketler

Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.