HABERİN VİDEOSU

15.12.2016 Saat: 14:42 | Son Güncelleme: 15.12.2016 Saat: 14:42

Ağrı'da 529 köy yolunda çalışma

Kar kalınlığının 75 santimetreye ulaştığı Ağrı'da,tipi nedeniyle bazı araçlar yolda mahsur kaldı.Karla mücadele ekipleri,ulaşıma kapanan 529 köy yolunu açmak için çalışma yürütüyor.Bölgede önceki gün başlayan kar yağışı ve tipinin ardından...

Kar kalınlığının 75 santimetreye ulaştığı Ağrı'da, tipi nedeniyle bazı araçlar yolda mahsur kaldı. Karla mücadele ekipleri, ulaşıma kapanan 529 köy yolunu açmak için çalışma yürütüyor.

Bölgede önceki Gün başlayan Kar yağışı ve tipinin ardından Karayolları, İl Özel İdaresi ve Belediye ekipleri, kapanan köy ile Mahalle yollarının açılması ve karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Olumsuz Hava koşulları sebebiyle karayolları, belediye ve il özel idare ekiplerince kapalı yolların açılması için kar küreme ve tuzlama çalışması devam ediyor.

Ağrı'da da karla mücadele ekipleri, ulaşıma kapanan 529 köy yolunu açmak için çalışma yürütüyor. Kar kalınlığının 75 santimetreye ulaştığı kentte bazı araçlar, tipi nedeniyle mahsur kaldı. Eleşkirt ilçesinde yol kenarları ve park halindeki araçlar karla kaplandı. Vatandaşlar sabah saatlerinde el kürekleriyle ev ve iş yerlerinin önü ile araçlarının etrafını temizledi.

Yol kenarları ve otoparklardaki bazı araçlar ise karla kaplandı. Aracıyla yola çıkmak isteyen birçok sürücü, zeminin kayganlaşması nedeniyle zor anlar yaşadı.

Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde de hayatı olumsuz etkiledi. İlçede zaman zaman tipiye dönüşen kar nedeniyle ulaşımın aksadığı Doğubayazıt-Gürbulak ve Doğubayazıt-Iğdır karayolunda ekipler, kar küreme ve tuzlama çalışması başlattı.

Güvenlik güçleri, İran-Ağrı Karayolu'nun Doğubayazıt çıkışından Gürbulak Sınır Kapısı'na kadar olan kısımında sürücüleri zincir takmaları konusunda uyardı.

İşi nedeniyle Samsun'dan Ağrı'ya gelen Haşim Tırak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte iklimin doğal güzelliklerini yaşadığını söyledi.

Tırık, "Aracımı belediye otoparkına bıraktım. Kardan dolayı aracımı çıkaramadım, her tarafı karla kaplandı. Karın yağmasıyla insanların çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi verdiğini fark ettim. Karadeniz Bölgesi'nde bu şiddette bir karı daha önce görmedim. Çocuklarıma anlatacağım güzel bir anımı Ağrı'da yaşamış oldum." dedi.

Ağrı'nın Çukur Çayır köyünden iki gün önce kente gelen Şakir Yılmaz da aracını belediye otoparkına bıraktığını anlatarak, "Kar nedeniyle aracım 2 gün burada mahsur kaldı. Köy yollarımız da kapalıydı, gidemedim. Kar yağışı durduğu için aracımın etrafını temizliyorum. Büyüklerimizin dediğine göre, eski zamanlarda bu şekilde kar yağışı oluyormuş ama ben hayatımda ilk kez böyle bir kar yağışı gördüm." diye konuştu.(AA)

Doğu Anadolu'da kar yağışı 2

Doğu Anadolu'da kar yağışı 3

Doğu Anadolu'da kar yağışı 4

Doğu Anadolu'da kar yağışı 5

Doğu Anadolu'da kar yağışı 6

ağrı kar yağışı1

ağrı kar yağışı2

ağrı kar yağışı3

ağrı kar yağışı4

ağrı kar yağışı5

ağrı kar yağışı6

ağrı kar yağışı7

Diğer Ağrı Eleşkirt Doğubayazıt Haberleri
Etiketler