Tarih: 29.10.2016 Saat: 14:36

Patnos'ta Cumhuriyet bayramı

AĞRI - Patnos ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı.Eski Hükümet Konağı önündeki törende konuşan Kaymakam Engin Yalçın,29 Ekim Cumhuriyet...

AĞRI - Patnos ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı.

Eski Hükümet Konağı önündeki törende konuşan Kaymakam Engin Yalçın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, aziz vatanımızın birliği, milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin taçlandığı, cumhuriyetimizin ilan edildiği Gün olduğunu söyledi.

Cumhuriyetin, ilanının 93. yıl dönümünü milletçe birlikte kutlamanın coşku ve heyecanını yaşadıklarını dile getiren Yalçın, "Cumhuriyeti bizlere armağan eden şanlı gazi Atatürk'ü ve kahraman silah arkadaşlarını, dün ve bugün bağımsızlığımıza, milli birlik ve beraberliğimize ve vatan topraklarına karşı yapılan saldırılarla mücadele eden, kanlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz." dedi.

Program öğrencilerin şiir okuması ve gösterilerinin ardından, tören geçişi ile son buldu.

Törene, Belediye Başkan Vekili Yusuf Taşdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Resul Narin, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Koçyiğit, sivil toplum örgütü temsilcileri ile öğrenci ve vatandaşlar katıldı.(AA)

cumhuriyet-93-yasinda

cumhuriyet-93-yasinda

cumhuriyet-93-yasinda

cumhuriyet-93-yasinda

cumhuriyet-93-yasinda

cumhuriyet-93-yasinda

cumhuriyet-93-yasinda

Diğer Ağrı Patnos Haberleri
Etiketler