26.10.2015 Saat: 10:12 | Son Güncelleme: 26.10.2015 Saat: 10:12

Akkuş kardeşlere devlet sahip çıktı Ağrı

- Nadir rastlanan bir deri hastalığı olan Epidermolysis Bullosa ile dünyaya gelen Şevval ve Cemal Akkuş kardeşlerin ihtiyaçları Ağrı Valiliğince karşılanacak - Ağrı Valisi Işın'ın eşi Tuba Işın: - İnşallah bütün tedavi masraflarını...

- Nadir rastlanan bir deri hastalığı olan "Epidermolysis Bullosa" ile dünyaya gelen Şevval ve Cemal Akkuş kardeşlerin ihtiyaçları Ağrı Valiliğince karşılanacak
- Ağrı Valisi Işın'ın eşi Tuba Işın:
- "İnşallah bütün tedavi masraflarını karşılayacağız. Evde bakım ücreti alınıyor. Engelli maaşı için de gerekli işlemleri başlatacağız. Ayrıca çocukların eğitimden mahrum kalmaması için Milli Eğitim Müdürlüğümüzce evde eğitim hizmeti verilecek"
- Baba Akkuş:
- Sağlık, eğitim, ilaç, sargı bezi olsun tüm ihtiyaçlarımızla ilgilenecekler. Ben ve ailem çok mutluyuz"

AĞRI - ORHAN GÜNGÖR - Nadir rastlanan bir deri hastalığı olan "Epidermolysis Bullosa" ile dünyaya gelen Şevval ve Cemal Akkuş kardeşlerin gereksinimlerini karşılamakta zorlanan aileye Ağrı Valiliği sahip çıktı.

Vali Musa Işın'ın eşi Tuba Işın, 8 yaşındaki Şevval ve 3 yaşındaki Cemal Akkuş'un basında yer alan haber üzerine aileyi evlerinde ziyaret etti.

Çocuklarla yakından ilgilenerek durumları hakkında bilgi alan Işın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ellerinden geldiğince yardıma ihtiyacı olan bütün vatandaşlara ulaşmaya, onların dertlerini paylaşmaya ve sorunlarına çözüm bulmaya çalıştıklarını belirtti.

Akkuş ailesinin durumunun kendisini derinden üzdüğünü ifade eden Işın, şunları söyledi:

"Anlattıklarına göre tedavisi olmayan bir hastalık. İki çocuk olunca ailenin sağlık giderleri fazla. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız tarafından gereken yardımlar yapılmış şu ana kadar. Şimdiki görüşmemizde bir takım ihtiyaçlarının olduğunu dile getirdiler. İnşallah bütün tedavi masraflarını karşılayacağız. Evde bakım ücreti alınıyor. Engelli maaşı için de gerekli işlemleri başlatacağız. Ayrıca çocukların eğitimden mahrum kalmaması için Milli Eğitim Müdürlüğümüzce evde eğitim hizmeti verilecek."

- Aile gösterilen ilgiyle mutlu oldu

Baba Çetin Akkuş da Tuba Işın'ın evlerine kadar gelerek çocuklarıyla ilgilenmesinden büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Çocuklarının durumu nedeniyle çaresiz olduklarını ama kendilerine devletin sahip çıktığını belirten Akkuş, "Çocuklarımın durumu ortada. Her geçen Gün daha kötü oluyorlar. devletimize zeval vermesin. Hanımefendi geldi bizzat kendisi ilgilendi. Sağlık, eğitim, ilaç, sargı bezi olsun tüm ihtiyaçlarımızla ilgilenecekler. Ben ve ailem çokmutluyuz. Allah, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan, Başbakanımızdan ve Ağrı Valisi Musa Işın ve eşi Tuba Işın'dan razı olsun. Bu dar zamanımda bana el uzattılar. Rabbim onların da yardımcısı olsun" dedi.(AA)

Diğer Ağrı Haberleri
Etiketler