Global İnsan Kaynakları Zirvesi ve Fuarı başladı

Global İnsan Kaynakları Zirvesi ve Fuarı başladı

Üç gün sürecek etkinlik, dijital platform üzerinden gerçekleştiriliyor

İSTANBUL - Dünyanın birçok ülkesinden ve Türkiye'den insan kaynakları yöneticilerini, CEO'ları, akademisyenleri, sektör çalışanlarını bir araya getiren Global İnsan Kaynakları Zirvesi ve Fuarı başladı.

Quick Sigorta'dan yapılan açıklamaya göre, Quick Sigorta'nın da sponsorları arasında bulunduğu etkinlik, katılımcılara insan yönetimi sektörünün ve gelecekteki iş hayatının kapılarını aralayacak.

Pandemi koşullarında fark yaratan en önemli unsurun insan olduğu söylemiyle düzenlenen ve 28 Mart'a kadar sürecek etkinlik, birçok ülkeden ve Türkiye'den insan kaynakları yöneticilerini, CEO'ları, akademisyenleri, sektör çalışanlarını buluşturdu.

Üç gün sürecek zirve, dijital bir platform üzerinden gerçekleştirilecek. Sektörün dev firmalarından oluşan 123 konuşmacı ile geniş bir yelpazede uluslararası vizyonu, liderlerin yaşanmış başarı hikayelerini, ve yaşanmışlıkları buluşturacak olan ve Türkiye'nin ve bölgenin en kapsamlı, en kritik konularının detaylandırılacağı zirvenin amacı, insan yönetimi sektörünün ve gelecekteki iş hayatının kapılarını katılımcılara açmak.

Uluslararası düzeyde başarıları ile konuşulan 123 liderlerin konuşmacı olacağı zirvede, yeni teknolojilerin çalışma hayatına getirebileceği açılımlar ve iş hayatının pandemi gerçeği ile evrildiği tüm noktalara; çalışma hayatının geleceği, CEO'ların HR ajandası, iş hayatında anlam, yeni trendler, Türkiye'den ve dünyadan başarı hikayeleri, yapay zeka, dijital HR, sürdürülebilirlik, kurumsal iyilik, yeni normalde kritik başarı faktörleri, Z kuşağı, motivasyon, çeşitlilik, geleceğin iş hukuku gibi birçok kilit konuya yer verilecek.

-Dünyanın en etkili isimleri, insan kaynaklarının geleceğini masaya yatırıyor

Konuşmacılar arasında, HR dünyasının etkili ismi Michigan Üniversitesi, Ross School of Business Profesörü Dave Ulrich, "işveren markası" konseptinin yaratıcısı, M&A Danışmanı Simon Barrow ve Nasa Teknoloji ve Entegrasyon Başkanı Omar Hatamleh; liderlik kulvarında Colombia Üniversitesi Dekanı Jason Wingard, August Leadership Partner ve "Çeşitlilik" konusunda dünyanın en etkili 10 kadınından biri Ümran Beba gibi global ölçekte insan kaynakları konusunda ses getiren isimler bulunuyor.

- Türkiye'nin liderlerinden başarı hikayeleri

Zirvenin Türkiye ayağı, ülkenin önemli liderlerini de bir araya getiriyor. Bu anlamda zirvede konuşmacı olarak yer alan isimler arasında Quick Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Pınar Güzey, İKEA Genel Müdür Yardımcısı Ayla Akkaban, CMCTURKEY Genel Müdürü Banu Hızlı, Getir Yemek CEO'su Batuhan Gültakan, Mercedes-Benz Türk A.Ş İnsan Kaynakları Direktörü Betül Çorbacıoğlu, Coca-Cola Grup İnsan Kaynakları Direktörü Ebru Özgen bulunuyor.

Dtag Analytics & Divera Al Danışmanı Tunç Berkman'nın moderatörlüğündeki "çalışan bağlılığı" temasının ele alınacağı panelde Quick Sigorta Bütünleşik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Pınar Güzey, Getir Yemek CEO'su Batuhan Gültakan ve CMC Turkey CEO'su Banu Hızlı deneyimlerini paylaşacak.

Quick Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Pınar Güzey, zirveye ilişkin şunları kaydetti:

"Pandemi koşulları, çalışan bağlılığı konusunun ne kadar önemli ve ihmale gelmeyecek kadar kritik bir mesele olduğunu gözler önüne serdi. Biz Quick Sigorta'da kuruluşumuzdan beri bu meselenin ciddiyetini kavrayarak yol aldık ve bugün de bunun olumlu karşılığını alıyoruz. Sektörde çalışan bağlılığı en yüksek şirketlerden biriyiz. Global İnsan Kaynakları Zirvesi & Fuarı Türkiye'nin en önemli, en kapsamlı zirve ve fuarı olma özelliğini taşıyor, bu zirve aracılığıyla deneyimlerimizi paylaşmak da bizim için çok değerli."Kaynak:AA

Etiketler: Global İnsan Kaynakları Zirvesi & Fuarı, Quick Sigorta.

Yorum Ekle