Fuat Taşkesenligil

En son Fuat Taşkesenligil haberleri anında burada. Son dakika Fuat Taşkesenligil haberlerini buradan takip edebilirsiniz.

Fuat Taşkesenligil
Fuat Taşkesenligil

Erzurum Gençik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil kimdir? Erzurumlu olup 1972 yılında Erzurum’da doğdu. İlk öğrenimini Erzurum’un Tekman İlçesi Taşkesen Köyü İlkokulunda tamamladı.  Taşkesenligil Orta ve Lise öğrenimini Erzurum İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Atatürk Üniversitesi MYO'ya devam etti. Fuat Taşkesenligil, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu.

Yönetim Bilimleri alanında yüksek lisans yaptı. Üniversitesinin birçok kademesinde idari personel olarak çalıştı. 2007 yılında Eğitim-Bir-Sen 2 nolu Şube başkanlığı yaptı. Fuat Taşkesenligil, 2009-2013 Yılları arasında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde Kurucu Fakülteler Sekreterliği ve Fakülte Yönetim Kurullarında raportör olarak çeşitli görevler üstlendi. Ayrıca birçok STK da Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Fuat Taşkesenligil, 2013 yılında Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Spor Şube Müdürlüğü'nü yaptı. Daha sonra 2014 yılında İl Müdürü olarak atandı. Çeşitli konularda kurum içi ve kurum dışı birçok alanda konferans ve seminerler verdi. Ayrıca çeşitli yerel gazete ve dergilerde yazılar yazan Taşkesenligil'in, 2002 yılında yayınlanmış bir kitabı da bulunmaktadır. Taşkesenligil, 11-17 Şubat 2017 tarihleri arasında büyük bir başarıyla sonuçlanan Avrupa Gençlik Kış Olimpiyatları (EYOF) organizasyon Komitesinde İl Müdürü olarak görev yapmıştır. Buz Pateni Federasyonunda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Taşkesenligil kayak, binicilik ve masa tenisi branşlarında lisanslı sporcu olup, evli ve üç çocuk babasıdır.

Bu Sayfaya Emoji İle Tepki Ver!

Kategoriye Ait Diğer Sayfalar

Paylaşmak İstermisin?

İçeriğin sonu

Yüklenecek başka sayfa yok