Elazığ

FÜ Yabancı Diller Yüksekokulu OTE olarak akredite edildi

Fırat Üniversitesi (FÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu, Oxford Üniversitesi tarafından, Oxford Test of English (OTE) olarak akredite edildi.

Fırat Üniversitesi (FÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu, Oxford Üniversitesi tarafından, Oxford Test of English (OTE) olarak akredite edildi.


Elazığ: FÜ Yabancı Diller Yüksekokulu, Oxford Üniversitesi tarafından OTE olarak akredite edildi. Bu akreditasyon ile Yabancı Diller Yüksekokulu, 7'si üniversite olmak üzere Türkiye'deki 18 sınav merkezinden biri olma özelliğini kazandı.


FÜ'den yapılan açıklamada, "OTE, bilgisayar uyarlamalı bir test olup sınava katılanların İngilizce dil becerilerini (okuma, yazma, konuşma, dinleme) ölçebilen ve CEFR A2, B1 ve B2 seviyelerine göre sonuçları değerlendiren bir sınav uygulamasıdır. Sınav sonuçları ömür boyu geçerlidir ve dünya çapında tanınmaktadır. OTE, 25 ayrı ülkede 400'e yakın kurum tarafından tanınırlığı olan ve Oxford Üniversitesi tarafından sertifikalandırılan tek sınavdır. OTE, ayrıca 35 binden fazla uluslararası öğrenciye, dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarında eğitim için bir yol sağlayan üniversitelerden oluşan ve uluslararası yükseköğretim yeterlilik ve servis sağlayıcısı olan NCUK (Üniveriste Konsorsiyumu) tarafından tanınmaktadır" denildi. Kaynak: İHA


Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Elazığ, Fırat Üniversitesi, Ford, Türkiye ve Elazığ'ın dört bir yanından Güncel haberleri alın.
Anadolu Ajansı(AA), İHLAS HABER AJNASI (İHA) tarafından geçilen tüm elazığ haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlandığı şekilde yer almaktadır. Elazığ Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir