Ekonomi

Fibabanka'nın yeni kredili satış ağı Alışgidiş ile IdeaSoft iş birliği

Fibabanka Ekosistem ve Platform Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk:
- “E-ticaretin en önemli altyapı sağlayıcılarından IdeaSoft ile yaptığımız bu iş birliği ile hizmet ağımızı ciddi oranda genişletiyoruz. Sektördeki öncü rolümüzü pekiştiren bu adımla daha fazla müşteriye hizmet sunacağımız için heyecanlanıyoruz”

İSTANBUL - Fibabanka'nın yeni kredili satış ağı Alışgidiş ile IdeaSoft arasında yapılan iş birliği sayesinde IdeaSoft'un anlaşmalı olduğu 17 binden fazla e-ticaret platformunda artık tüketiciler Alışgidiş ile ödeme yapabilecek.


Alışgidiş'ten yapılan açıklamaya göre, kredi kartı ve nakitle alışverişe alternatif olarak sunulan Alışgidiş, iş ortaklıklarını geliştirmeye e-ticaret sektörünün en önemli oyuncularından IdeaSoft ile devam ediyor.


Bundan böyle, IdeaSoft altyapısıyla kurulan tüm e-ticaret sitelerinde tüketiciler kredi kartları olmadan Alışgidiş ile ödeme yapabilir hâle gelecek. İşini çevrim içi ortama taşımak isteyen iş yerlerine hazır e-ticaret altyapıları sunan IdeaSoft, Alışgidiş ile BNPL (şimdi al sonra öde) çözümünü altyapısına eklerken, bu hizmet için iş yerlerinden ekstra ücret de almayacak.


İş yerleri, Alışgidiş ile kartı olmayan, kart limitleri nedeniyle satın alamayan ya da kart limitlerini doldurmak istemeyen müşterilere alternatif bir satın alma yöntemi sunuyor. Müşterilere anında tanımlanan limit sonrası dilediği vadede ödeme kolaylığı sunan Alışgidiş, iş yerlerine tahsilat riski içermeyen pratik ve hızlı bir ödeme çözümü sağlarken, ek müşteri ve satış imkânı yaratmış oluyor.


Alışgidiş'e kimlik bilgileri ile online üye olabilen tüketiciler, anında limitlerini öğrenip kredi kartı olmadan alışveriş yapmaya başlayabiliyor. 3 aydan 36 aya kadar varan taksitlerle ödeme imkânları sunan Alışgidiş ile müşteriler mevcut kredi kartı limitlerinin dışında, Alışgidiş'e özel limitle ekstra satın alma gücüne kavuşmuş oluyor.


Alışgidiş ile IdeaSoft arasında yapılan iş birliği sayesinde IdeaSoft'un anlaşmalı olduğu 17 binden fazla e-ticaret platformunda artık tüketiciler Alışgidiş ile ödeme yapabilecek.


Açıklamada görüşlerine yer verilen Fibabanka Ekosistem ve Platform Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, "Yaptığımız yatırımlar ve odaklanmış ekibimiz sayesinde son bir yılda 2 kat büyüdük, 11 bin 500 alışveriş noktasına ulaştık. 'Alışgidiş' ile 'Şimdi Al Sonra Öde'nin Türkiye'deki en büyük oyuncularından biri olduk.


E-ticaretin en önemli altyapı sağlayıcılarından IdeaSoft ile yaptığımız bu iş birliği ile hizmet ağımızı ciddi oranda genişletiyoruz. Sektördeki öncü rolümüzü pekiştiren bu adımla daha fazla müşteriye hizmet sunacağımız için heyecanlanıyoruz." ifadelerini kullandı.


IdeaSoft Üst Yöneticisi (CEO) ve TOBB E-ticaret Meclis Üyesi Seyhun Özkara da şunları kaydetti:


"Fibabanka katkılarıyla 'Alışverişin akıllı yolu' mottosuyla çıkan Alışgidiş ile yapmış olduğumuz bu iş birliği sayesinde işletmelerimiz e-ticaret sitelerine 'Alışgidiş ile Öde' seçeneğini anında entegre edebilecekler. Bu sayede işletmelerimizin tüketicilere kredi ile alışveriş imkânı sağlaması birçok sektörde oldukça faydalı olacak. Bu iş birliğimizin işletmelerimiz için ek satış imkânı yaratarak e-ticaret hacmine pozitif fayda sağlaması ile birlikte tüketicilerin de bu ürünlere erişebilmelerini kolaylaştırmayı hedefliyoruz." Kaynak: AA


Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Banka, E-ticaret, Fibabanka, TOBB, Türkiye ve Türkiye'nin dört bir yanından Ekonomi haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir