Reklamlar

Fethiye Atlı

Fethiye Atlı

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı kimdir? Keban'lı olup 1963'te Elazığ'ın Keban İlçesi Gökbelen Köyü’nde doğdu. İlk, Orta ve Liseyi Keban Lisesinde okudu. 1990 yılında Maliye Bakanlığı’nın memurluk sınavını kazanarak Gümüşhane'nin Şiran İlçesi Malmüdürlüğü muhasebe servisinde çalışmaya başladı. 1993 yılında Elazığ Defterdarlığı vergi dairesine tayin oldu. Aynı yılın içinde Keban İlçe Malmüdürlüğü muhasebe servisine atandı.

Tümünü Göster

1993-2000 Yılları arası Elazığ Defterdarlığı Keban Mal Müdürlüğü Muhasebe Servisinde çalıştı. Fethiye Atlı, 28 Şubat Süreci devamında DSP, MHP ve ANAP ANASOL-D koalisyonu hükümeti döneminde başörtüsünü açmadığı için 2000 yılında görevine son verildi.

2001 yılı şubat ayında kardeşiyle beraber Hac farizasını yerine getirdi. 2002 yılında İstanbul'da yaşayan eşi Bekir Atlı ile evlendi. Fethiye Atlı, Yerel Seçimlerde ilk defa 2009 yerel Seçimlerinde Saadet Partisinden Keban Belediye Başkanı adayı oldu. 2009 yerel seçimlerinde 424 oy aldı. 2011 yılında Numan Kurtulmuş'un HAS Partiyi kurması ile HAS Parti Keban İlçe Teşkilatını kurdu. HAS Parti kurucusu Numan Kurtulmuş'un AK Partiye katılması ile birlikte AK Partiye katıldım.

Üniversite mezunu olan Fethiye Atlı, 2019 yerel seçimlerinde Ak partiden aday gösterildi. 2019 yerel seçiminde Bağımsız Belediye Başkanı olarak kazandı. Daha Cumhurbaşkanının daveti ile Ak Partiye geçti. Ak parti Keban Belediye Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Fethiye Atlı'dan Son Haberler