Fatih Uzun

Fatih Uzun

Korkut Kaymakamı Fatih Uzun kimdir? Sinoplu olup Sinop'un Durağan ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Kaymakam Fatih Uzun daha sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu. 2015-2017 yılları arasında Maliye Bakanlığında Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak çalıştı.

Kaymakam Fatih Uzun İçişleri Bakanlığının 2017 yılında açmış olduğu Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak Mülki İdari Amirliği mesleğine intisap etti. Kastamonu Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Kaymakam Refikliği stajını sırasıyla Samsun Canik ve Bilecik Osmaneli'nde yaptı. Sekiz ay süre ile Eskişehir Mihalgazi' de Kaymakam vekilliği yaptı. Fatih Uzun Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığında teftiş stajını tamamladı. İngiltere'nin Sheffield kentinde Sheffield Üniversitesinde sekiz ay süreyle yabancı dil eğitimi aldı. Aynı zamanda Birleşik Krallık idari sistemi üzerine bir dizi çalışmalar yaparak yurtdışı stajını tamamladı.

Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlayarak Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Niğde Çamardı Kaymakamlığına atandı. Son olarak Bakanlık Makamının 04.09.2020 tarihli onayı ile Korkut ilçesinde göreve başlamıştır. Kaymakam Fatih Uzun evli olup iyi derece İngilizce bilmektedir.