ETÜ'lü öğrenciler derslerine dijital ortamda devam edecek

Güncel
ETÜ'lü öğrenciler derslerine dijital ortamda devam edecek

Erzurum Teknik Üniversitesi'nde (ETÜ) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitimin bilgisayar ve mobil cihazlar üzerinden canlı olarak yapılacağı bildirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamada, öğrencilerin derslerinden geri kalmaması için 2019 yılında kullanıma başlanan dijital öğrenme yönetim sistemi Learning Management System, (LMS) sayesinde eğitim aksamayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, "Birçok sektörün gün geçtikte dijitalleştiği bu çağda, biz de eğitim alanında başlattığımız dijital dönüşüm sürecine geçtiğimiz sene profesyonel bir LMS sistemini de kazandırarak bu konuda önemli bir yol katetmiş bulunmaktayız." ifadelerini kullandı.

Çakmak, öğrencilerin bu sayede eğitimlerine devam edebileceğini aktararak, şunları kaydetti:

"Öğrenci ve akademisyenlerimiz fiziksel ortamdaki gibi eş zamanlı olarak bir araya gelip sesli ve görüntülü olarak derslerini işlemektedir. Dersleri kayıt altına alarak, öğrencilerimize ilgili dersi tekrar etme olanağı da sağlamaktayız. Bunun yanında ilgili derse ait video, ses, içerik paylaşımı, tartışma formu ve farklı soru çeşitlerinin olduğu, test ve ödev araçları ile ölçme değerlendirmeleri de online olarak yapabilmekteyiz. Derslerin sağlıklı işlenebilmesi için gerek Dijital Dönüşüm Ofisimiz, gerekse bilgi işlem birimimiz teknik desteği devamlı olarak sürdürmektedir."Kaynak:AA

ETİKET: dijital, eğitim, Erzurum Teknik Üniversitesi.

Yorum Ekle