Erzurum ve Erzincan'da kuvvetli rüzgar bekleniyor

Erzurum ve Erzincan'da kuvvetli rüzgar bekleniyor

ERZURUM - Erzurum ve Erzincan çevreleri için kuvvetli rüzgar uyarısı yapıldı.

ERZURUM - Erzurum ve Erzincan çevreleri için kuvvetli rüzgar uyarısı yapıldı.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde hava parçalı, yer yer çok bulutlu olacak.

Öğle saatlerine kadar Erzurum'un orta ve kuzey kesimlerinde aralıklı karla karışık yağmur ve kar beklenirken, sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Bölgede gece en düşük sıcaklık Iğdır'da 4, Tunceli'de 3, Erzincan'da 1, sıfırın altında olmak üzere 'da 4, Ardahan'da 3, Kars ve Erzurum'da 1 derece kaydedildi.

Gün içinde en yüksek sıcaklığın ise Iğdır'da 14, Tunceli'de 13, Erzincan'da 11, Kars'ta 5, Erzurum'da 4, Ağrı'da 3 ve Ardahan'da 2 derece olması bekleniyor.

Kar kalınlığı kayak merkezlerinden Palandöken'de 97, Sarıkamış'ta 53 ve Konaklı'da 31 santimetre ölçüldü.

Bölgede kuvvetli buzlanma, don, sis ve pus olayı, dik ve eğimli yerlerde çığ tehlikesi ile Erzurum ve Erzincan çevrelerinde 30 ila 50 kilometreyi bulacağı tahmin edilen kuvvetli rüzgar nedeniyle yaşanabilecek çatı uçması ve ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı, vatandaşlar ile yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

Ardahan'da vatandaşlar, soğuk hava ve kar yağışının yanı sıra sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla beslenmede güçlük çeken kuşlara yem verdi.

Ardahanlı esnaflardan Melik Aktürk, özellikle hafta sonu Milli Egemenlik Parkı'na gelerek kuşları beslediğini söyledi.Kaynak:AA

Etiketler: doğu anadolu, Hava durumu, kuvvetli rüzgar, Meteoroloji.

Yorum Ekle