Erzurum Valisi Okay Memiş'in Öğretmenler Günü mesajı
Erzurum Haberleri

Erzurum Valisi Okay Memiş'in Öğretmenler Günü mesajı

ERZURUM - Erzurum Valisi Okay Memiş, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Vali Memiş, mesajında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım gününün, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanıldığını hatırlattı.

Öğretmenler Günü'nün, öğretmen ve öğrenciler arasındaki sevgi ve saygının doruk noktasına ulaştığı bir gün olduğunu ifade eden Memiş, şunları kaydetti:

"Bu açıdan Öğretmenler Günü, fedakar ve cefakar öğretmenlerimizin milletimiz için ne kadar değerli olduğunun hatırlandığı nadide bir gündür. Tüm dünyada etkisini hızlı bir şekilde arttıran ve pandemi haline gelen COVID-19 nedeniyle, zorunlu bir dijital dönüşüm ile karşı karşıya kaldık. Bu dijital dönüşümün en büyük yankıları eğitim dünyasında gerçekleşti. Öğretmenlerimiz bu süreci karantina dönemi olarak kabul etmek yerine, bir tohum ekme dönemi gibi değerlendirerek, 'Okul sadece dört yanı duvarla çevrili bir yer değildir, okul her yerdir, öğrenmenin, bilginin var olduğu her yer okuldur' diyerek mevcut duruma hızlı ve yenilikçi adımlar atarak, evlerini okullara dönüştürdüler. 18 milyon öğrencinin okullarından uzak olduğu bir dönemde öğretmenlik mesleğinin ve öğretmenin ne kadar etkili ve önemli olduğu bir kez daha anlaşılmıştır."

Memiş, mesajında öğretmenlerin en zorlu koşullarda mucizeler gerçekleştirdiğini belirterek, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutladı.(AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir