Erzurum Büyükşehir Belediyesi kentte 41 Kur'an kursu açtı

Erzurum
Erzurum Büyükşehir Belediyesi kentte 41 Kur'an kursu açtı

ERZURUM - Erzurum Büyükşehir Belediyesi il genelinde Erzurum Sanat Eğitim Merkezleri ve Bilgi Evleri bünyesinde 41 Kur'an kursu açtı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yaptığı yazılı açıklamada, kurslara 855 kursiyerin katıldığını belirtti.

İrfanlı gençlerin yetişmesi ve çocukların Kur'an öğrenmeleri için yapılan çalışmaların önemine değinen Sekmen, şunları kaydetti:

"Kur'anı Kerim huzurlu bir toplumun inşası için sağlıklı nesillerin yetişmesinde biz insanoğluna Yüce Allah'ın en büyük hediyesidir. Şunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayalım. Yüce Kitabımız Kur'anın mesaj ve anlam dünyası ile çocuklarımızı ve gençlerimizi buluşturmak en başta gelen vazifemizdir. Bizler geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın Kur'an ahlakıyla yetişmesi için 7 yılda Kur'an kursları açtık, mevcut kurslarımızın da bakım ve onarımını üstlendik. Bizler, imanlı, irfanlı, ahlaklı, bilgili kısacası Akif'in tabiriyle Asım Nesli'ni yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz."​​​​​​​(AA)

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Erzurum haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Erzurum Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Yorum Ekle