Erzincan’da 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı sene başı Psikolojik Danışmanlar Toplantısı gerçekleşti

Erzincan
Erzincan’da 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı sene başı Psikolojik Danışmanlar Toplantısı gerçekleşti

Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün katılımlarıyla, Erzincan Lisesi Konferans salonunda 2021-2022 eğitim Öğretim Yılı sene başı Psikolojik Danışmanlar Toplantısı yapıldı.

ERZİNCAN - Toplantıda açılış konuşması yapan Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erzincan’da Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR) faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulunarak, PDR faaliyetlerinin okullar için vazgeçilmez olduğunu belirtti. Milli Eğitim Müdürü Gün, pandemi sonrası okulların tam olarak açılmasıyla birlikte eğitim öğretim faaliyetlerine hız kesmeden devam edileceğini, bu süreçte okul psikolojik danışmanlarına büyük görevler düştüğünü ifade etti.

Öte yandan mesleki eğitim ve meslek liselerinin önemine değinen Gün, “Özellikle LGS sonrası yönlendirmelerde ortaokullarda görev yapan psikolojik danışmanlarımızın yapacağı öğrenci ve veli görüşmeleri sürece katkı sağlayacaktır.” şeklinde konuştu. Kaynak: İHA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Erzincan haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Erzincan Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Yorum Ekle