Erzincan'da sokak hayvanları için tam donanımlı hayvan ambulansı hizmete girdi

Erzincan
Erzincan'da sokak hayvanları için tam donanımlı hayvan ambulansı hizmete girdi

ERZİNCAN - Erzincan Belediyesi, yaralı, yardıma muhtaç ve acil müdahale gerektiren sokak hayvanları için tam donanımlı hayvan ambulansını hizmete aldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından hizmete alınan hayvan ambulansı ile hasta veya yaralı sokak hayvanlarına acil müdahale ilk olarak olay yerinde yapılarak birçok sokak hayvanının hayata tutunması sağlanacak.

Belediyede görevli veteriner hekim Eyüp Alıcı, 153 hattına gelecek ihbarlarla ambulanstaki iki işçi ve bir teknisyenle vakalara yerinde müdahale edileceğini belirterek, "Daha sonra barınağımıza getirip burada veteriner hekim Arife Kaya, arkadaşımızla birlikte gerekli teşhis ve tedavisini yapıp kontrol altına alıyoruz. Tedavisi bittikten sonra kısırlaştırma operasyonunu yapıp tekrar alındığı adrese hayvanlarımızı bırakıyoruz." ifadelerini kullandı. Kaynak: AA

ERZİNCAN - Sokak hayvanları için tam donanımlı hayvan ambulansı hizmete girdi1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Erzincan haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Erzincan Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Erzincan, Erzincan Belediyesi, hayvan ambulansı, sokak hayvanları.

Yorum Ekle