Erzincan'da Geleneksel Koç Katılım Şenliğinin 2.'si Çayırlı'da düzenlenecek

26 Ağustos 2021 Perşembe, 12:15 | Son güncelleme:
Erzincan'da Geleneksel Koç Katılım Şenliğinin 2.'si Çayırlı'da düzenlenecek

Erzincan'da geçen yıl birincisi Heybeli yaylasında düzenlenen ve geleneksel hale getirilen Koç Katılım Şenliğinin 2.'si bu sene Çayırlı'nın Karataş köyü yaylasında düzenlenecek.

ERZİNCAN - Erzincan İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından düzenlenerek geleneksel hale getirilen Koç Katılım Şenliğinin bu sene ikincisinin 2 Eylül 2021 tarihinde Karataş köyü yaylasında gerçekleştirileceği bildirildi.

Erzincan İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı İbrahim Karakuş, geleneksel hale getirdikleri Koç Katılım Şenliğinin daha geniş çaplı, olarak her yıl farklı yaylalarda program yapacaklarını ifade ederek, "Amacımız üretim dönemimizin ilk başlangıcıdır bu. Koçlarımızın sürüye karışması yaklaşık 5 ay sonra yeni yavrular olup 2 ay sonra da üretime kazandıracağız." dedi. Kaynak:İHA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Erzincan haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Erzincan Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Erzincan Haberler, Erzincan Son Dakika, .

Yorum Ekle